Witold M. Orłowski

Witold M. Orłowski: Obniżyć wiek emerytalny? Czemu nie?

Jak ktoś chce się narazić większości Polaków, wystarczy, że powie słowo o konieczności podwyższenia wieku emerytalnego. Spróbuję więc tego uniknąć.

Witold M. Orłowski: Nieszczęśni Chorwaci

Pod cudnym słońcem Adriatyku rozlała się w tym miesiącu fala cierpień.

Witold M. Orłowski: Zeznania Starego i Nowego Roku

Stary rok mija, nowy nadchodzi, a sytuacja gospodarcza kraju jest wielką niewiadomą.

Witold M. Orłowski: Opowieść wigilijna

Działo się to tuż przed świętami. W pokoju stała choinka, pachniało ciasto, karp pływał w wannie, a śledzie wesoło nurkowały w oleju. Mimo to nastroje w rodzinie były minorowe.

Witold M. Orłowski: Nie bójmy się własnego sukcesu!

Dziennikarze dotarli do informacji, że premier obiecał piłkarzom 30 milionów złotych nagrody za awans z grupy. Uznali to za skandal. Zupełnie niesłusznie.

Witold M. Orłowski: Chińska zagadka

Masowe protesty Chińczyków przeciwko surowej polityce lockdownów – największe antyrządowe niepokoje od czasu stłumienia buntu młodzieży na placu Tiananmen – stawiają pewne znaki zapytania co do dalszego rozwoju Państwa Środka.

Witold M. Orłowski: Co to jest „ścieżka grecka”

Grecja to kolebka europejskiej cywilizacji. W swoim czasie premier dawał ją nam za wzór, mówiąc, że „my” (rządzący) to Grecy, a „oni” (opozycja) to źli Persowie, których trzeba rozgromić jak pod Salaminą. W sprawach finansów jednak lepiej się na Grecji nie wzorować.

Witold M. Orłowski: Osiem miliardów

Liczba ludności świata przekroczyła właśnie 8 miliardów – szacuje ONZ. To skłania do refleksji i każe spojrzeć z dystansu na spory, które emocjonują dziś Polaków.

Witold M. Orłowski: Chocholi taniec polskiej polityki gospodarczej

Nawet najbardziej skłonni do lekceważenia zagrożeń politycy powinni mieć świadomość, że partia, która dopuści do poważnego kryzysu gospodarczego, będzie na lata zmieciona ze sceny politycznej.

Witold M. Orłowski: Jak się zabija stagflację

W poprzednich tygodniach pisałem, że światu, a jeszcze bardziej Polsce, zagraża stagflacja. Wiadomo, jak się ona zaczyna – należałoby też powiedzieć, jak z nią walczyć.