Witold M. Orłowski

Witold M. Orłowski: Z ostatniej chwili: nowa strategia rządu

Po wykorzystaniu wszelkich standardowych narzędzi walki z inflacją rząd zdecydował się sięgnąć po najcięższy arsenał. Po cud.

Witold M. Orłowski: Tarcz ci u nas dostatek

Niedawno odnaleziony rękopis Jana Długosza pokazuje, jak naprawdę wyglądało wiekopomne polskie zwycięstwo pod Grunwaldem.

Witold M. Orłowski: Czy leci z nami pilot

Kiedy samolot przedziera się przez front burzowy, w silnikach coś podejrzanie stuka, a w zbiornikach może zabraknąć paliwa, dobrze byłoby wiedzieć, czy w kabinie jest pilot.

Witold M. Orłowski: Chocholi taniec polityki gospodarczej

Jeśli polska polityka gospodarcza nie wyrwie się z chocholego tańca podporządkowania słupkom poparcia, chciejstwa i propagandowego fałszowania sytuacji, kryzys może przyjść szybciej, niż nam się to dziś wydaje.

Witold M. Orłowski: Broń gazowa

No i stało się. Rosja użyła broni gazowej – póki co przeciwko Polsce i Bułgarii, ale to pewnie nie koniec.

Witold M. Orłowski: Bajki rosyjskie: o Wołodii i złotej rybce

Był sobie raz biedny Wołodia. Siedział głodny nad brzegiem morza, trzymał wędkę i dumał o swoim ciężkim losie. Ambitny był, to i ambicja żyć mu nie dawała.

Witold M. Orłowski: Tykająca bomba

Mogłoby się wydawać, że dziś, kiedy zmartwieniem są spadające na Ukrainę bomby, można nie przejmować się kredytami frankowymi. Ale właśnie dziś skutki wybuchu tej nierozbrojonej bomby mogą być dla polskiej gospodarki niszczycielskie.

Witold M. Orłowski: Gra o wolność Ukrainy

Pokrzyżowanie rosyjskich planów militarnych nie starczy do tego, by Ukraina utrzymała swoją niezawisłość.

Witold M. Orłowski: Światowid znad Dunaju

Viktor Orbán wygrał właśnie czwarte z rzędu wybory, utrzymując dzierżony od lat laur najskuteczniejszego polityka Europy Środkowej.

Witoled M. Orłowski: Majstrowanie przy limicie

Zagrożenie wojną wymaga twardych decyzji. Rząd żąda więc zgody na zmianę konstytucji, po to by wydatki obronne nie wliczały się do limitu 60 proc. relacji długu publicznego do PKB.