W Radiu Plus rzecznik rządu pytany był m.in. o to, czy w związku ze wzrostem zakażeń i zapowiadaną przez ekspertów możliwością nawet 100 tys. zakażeń dziennie, rząd planuje wprowadzenie obostrzeń.
Już dziś podana przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę liczba za każeń z ostatniej doby jest o ponad 34 proc. wyższa niż przed tygodniem.
Czytaj więcej
Ostatniej doby potwierdzono 10 445 nowych infekcji. Cztery osoby przegrały walkę z Covid-19 - przekazał w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Rzecznik zapowiedział, że jeśli w najbliższych dniach nastąpi "duża dynamika" zachorowań, rząd "będzie dyskutować o tym, czy wprowadzać nowe obostrzenia.
- Decyzje o ewentualnych nowych obostrzeniach zostaną podjęte w drugiej połowie stycznia - powiedział Müller. - Dziś kluczowe jest przestrzeganie obowiązujących rygorów.
Rzecznik skomentował też odejście 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze. Eksperci argumentowali swoją decyzję "brakiem wpływu rekomendacji na realne działania" i "narastającą tolerancją zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią".
Czytaj więcej
Rada Medyczna przestaje istnieć po tym, jak większość jej członków złożyła rezygnację.
Müller uważa, że problem polega na podejściu do epidemii.
- Rada
Medyczna patrzy na problemy pod kątem medycznym, a
rząd patrzy w sposób horyzontalny, uwzględniając edukację czy gospodarkę - mówił rzecznik rządu.
Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny
Zapowiedział też, że być może już dziś minister zdrowia - który, jak opisał dziś wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, "został obarczony" stworzeniem nowej formuły - poinformuje, w jaki sposób rząd będzie się kontaktował z ekspertami.Może to być np. współpraca z konsultantami wojewódzkimi i krajowymi.