PiS podkreśla, że w głosowaniu zwyciężyła koalicja PO-SLD-Ruch Palikota.
Posłowie PiS zaapelowali do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, by nie zwlekała z przeprowadzeniem drugiego czytania projektu uchwały. Przypomnieli, że pod protestem przeciwko decyzji KRRiTV podpisało się już ponad milion osiemset tysięcy obywateli.
Posłowie Solidarnej Polski wystąpili do prezesa NIK Jacka Jezierskiego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli. Szef Klubu Arkadiusz Mularczyk uważa, że proces koncesyjny został przeprowadzony z rażącym naruszeniem prawa i jest przejawem dyskryminacji katolickiej telewizji.
PiS twierdzi, że władze utajniają proces cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce. Według posłanki Elżbiety Kruk debata publiczna w tej sprawie jest blokowana i towarzyszy jej zmowa mediów. Posłanka PiS wytknęła telewizjom, że nie pokazują wielotysięcznych manifestacji w obronie wolności słowa i Telewizji Trwam.
Zdaniem Elżbiety Kruk, odrzucenie wniosku o kontrolę NIK w pierwszym czytaniu zdarzyło się w Sejmie po raz pierwszy i może świadczyć o tym, że Platformie nie zależy na poznaniu prawdy. Lidia Kochanowicz z Fundacji Lux Veritatis podkreśliła na konferencji w Sejmie, że analiza wniosków wszystkich firm, które ubiegały się o koncesje pokazała, że uzyskały je o wiele słabsze podmioty niż TV Trwam. Jej zdaniem, wyniki tej analizy są porażające. 22 lutego Fundacja Lux Veritatis wniosła do Sądu Administracyjnego skargę na decyzję Krajowej Rady.