Spór o nazwę „W Sieci" rozpoczął się w 2013 roku. Presspublica (dziś Gremi Media) pozwała nowo powstały tygodnik kierowany przez Michała i Jacka Karnowskich w związku tytułem, który nawiązywał do działu sekcji portalu rp.pl „W sieci opinii". Sąd przychylił się do wniosku Gremi Media o zabezpieczenie powództwa. W związku z tym od wiosny 2013 roku tygodnik „W Sieci" ukazywał się pod zmienioną nazwą „Sieci", pozbawiony litery „W" w tytule.

Pod koniec lipca 2013 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił powództwo Gremi i tygodnik mógł chwilowo wrócić do poprzedniej nazwy. Wydawca „Rzeczpospolitej" złożył skargę kasacyjną, a Sąd Najwyższy skierował sprawę ponownie do pierwszej instancji. W styczniu 2014 roku Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił powództwo, uzasadniając, że „podobieństwo nazw »W Sieci« i »W sieci opinii« nie wprowadzało odbiorców w błąd". Już wiosną 2015 roku SA oddalił odwołanie złożone przez Gremi.

Podtrzymano uzasadnienie, że „podobieństwo nazw nie wywoływało konfuzji konsumenckiej, ponieważ »W sieci opinii« ma odmienny profil i grupę docelową niż »W Sieci« i konkurowało głównie z innymi serwisami internetowymi" – podaje portal Wirtualne Media. Gremi ponownie złożyło skargę kasacyjną, którą w listopadzie 2016 roku uwzględnił SN. Sprawa ponownie trafiła do SA. Pod koniec czerwca 2017 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał ostateczny wyrok w tej sprawie. Orzeczono, że od 1 sierpnia br. Fratria nie może posługiwać się nazwą „W Sieci" oraz musi przeprosić Gremi na łamach „Gazety Wyborczej" i zapłacić 25 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Wyrok został wykonany, sprawa jest zamknięta.