Policja zwraca się o pomoc w rozpoznaniu sprawców tej niecodziennej i zuchwałej kradzieży. Jej przebieg, jak i wizerunki rabusiów, dokładnie widać na nagraniu monitoringu. Zamieściła je na swojej stronie internetowej zarówno poznańska Komenda Wojewódzka Policji, jak i Komenda Główna.

Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu, 17 lutego około godziny 17:30 na terenie galerii handlowej przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu. Na nagraniu widać, jak do sklepu z biżuterią weszły dwie kobiety w średnim wieku, z kilkuletnim, czarnowłosym dzieckiem.

- Kobiety proszą sprzedawczynię o pokazanie kilku kosztowności, przez chwilę je oglądają i odwracają uwagę ekspedientki. W tym czasie dziecko, przysłonięte plecami kobiet, szybko wysuwa gablotę i kradnie z niej sztabkę złota. Chwilę później kobiety oraz dziecko pospiesznie opuszczają sklep i galerię handlową – opisuje incydent poznańska policja.

Całe zdarzenie trwało bardzo krótko, zanim obsługa sklepu zdążyła zauważyć co zostało skradzione, po sprawcach nie było już śladu.

Sztabka złota ważyła pół kilograma, jej wartość szacuje się na ok. 70 tys. zł.

Policja apeluje: jeżeli ktoś rozpoznaje osoby widoczne na nagraniach, proszony jest o pilny kontakt. Śledczy zapewniają całkowitą anonimowość. Komendant miejski policji w Poznaniu za pomoc w identyfikacji podejrzanych wyznaczył nagrodę finansową.

Sprawę niecodziennej kradzieży prowadzi Komisariat Policji Poznań Stare Miasto.

Z informacjami można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie (pod numerem 61 84 143 56 lub przez całą dobę pod nr 997).