Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 10.07.2019 22:46 Publikacja: 09.07.2019 19:36
Foto: shutterstock
– Zostałem potraktowany gorzej niż przestępca – mówi Andrzej Chyliński, współwłaściciel strzelnicy w Nietoperku w woj. lubuskim. Ledwo uszedł z życiem po tym, gdy klient strzelnicy zamordował jego żonę. Tego samego dnia zaskakujące czynności w domu Chylińskiego podjęła policja. Jako pierwsza opisuje je „Rzeczpospolita".
Do morderstwa doszło 14 czerwca. Na prywatną strzelnicę małżeństwa Chylińskich przyszedł 23-latek, który już wcześniej strzelał tam w celach rekreacyjnych. – Poszedł z żoną oddać kilka strzałów. W tym czasie kosiłem trawę. Nagle widzę, że ktoś do mnie podbiega, mierzy z broni, mówi „ciebie też" i dwukrotnie naciska na spust. Do końca życia nie zapomnę jego zdziwienia, że broń nie wypaliła – relacjonuje Chyliński.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza młodych projektantów do udziału w kolejnej edycji konkursu Young Design. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Równowaga – dobrostan psychiczny” – temat o szczególnym znaczeniu, zwłaszcza w obliczu współczesnych wyzwań cywilizacyjnych. Wybór tego motywu nawiązuje do ustanowienia przez Senat RP roku 2025 Rokiem Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki.
„Z całego serca wspieram Panią, a życząc wytrwałości, proszę cały czas także trwać w swoich przekonaniach i posługując się od początku do końca, powtarzam, od początku do końca, literą prawą, tak jak pani to robiła dotąd, nie odpuścić nikomu łamania prawa wobec Pani” - zaapelował do prokurator Ewy Wrzosek prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.
Innego chcemy prezydenta, a innego kandydata na prezydenta – ocenia kompleksowe badania kandydatów na prezydenta Adam Traczyk, dyrektor More in Common Polska, organizacji badawczej zajmującej się przeciwdziałaniu polaryzacji.
Protokół przesłuchania Barbary Skrzypek ma luki. Nie ma w nim słowa o przerwie w blisko pięciogodzinnych czynnościach. I faktycznie wygląda na to, że jej nie było.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wnuczka Zofii Mościckiej otrzyma pierścionek oraz obrączkę zrabowane jej babci ponad 80 lat temu przez Niemców. Artefakty dotychczas przechowywane były w niemieckim archiwach Arolsen Archives.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Koniec śledztwa przeciwko byłym ministrom w rządzie Donalda Tuska. Śmieciowe firmy płaciły wielomilionowe łapówki od kontraktów. Miały, poprzez Rafała Baniaka i jego przyjaciółkę – trafić do Włodzimierza Karpińskiego. Ale koronnego dowodu na to nie znaleziono.
W poniedziałek przed sądem stanąć ma Gérard Depardieu, francuski aktor, który oskarżony jest o napaści seksualne. Artysta nie przyznaje się do winy, a jego prawnik podkreśla, że Depardieu padł ofiarą „kampanii oszczerstw”.
Podwoiła się liczba cudzoziemców deportowanych za łamanie prawa. Wśród nich najwięcej znalazło się Gruzinów i Białorusinów.
Nie tylko gruzińskie gangi zadomowiły się w Polsce. W wykrytych przestępstwach e-bankowych królują Ukraińcy – wynika z danych Komendy Głównej Policji zebranych dla „Rzeczpospolitej”. Bo są zasymilowani i znają język polski.
Młoda kobieta została zatrzymana przez ochronę w Lidlu za rzekomą kradzież croissanta. Pomyliła rogaliki przy płatności w kasie samoobsługowej. – Nie ma tu mowy o przestępstwie, to zwykła pomyłka – komentuje prof. Mikołaj Małecki.
25 lat spędzi za kratami Paweł P., który zamordował pielęgniarkę z Legnicy, ukradł jej kilkaset złotych i wydał na grę na automatach. Sprawę zamknął w środę Sąd Najwyższy.
Skradziona tożsamość mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego została wykorzystana do zawarcia fałszywych umów kupna-sprzedaży, a także ubezpieczenia 27 pojazdów.
Kościelna komisja ds. pedofilii, której założenia przygotowywano dwa lata, nie powstała. Biskupi „kupili” sobie czas. Ale komisja musi powstać, bo jest ostatnią szansą na to, by Kościół odzyskał wiarygodność. Kolejnej nie będzie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas