To on napada na kobiety w Częstochowie

Policja opublikowała portrety pamięciowe sprawcy napadów na tle seksualnym w Częstochowie.

Aktualizacja: 11.12.2014 19:17 Publikacja: 11.12.2014 19:11

Jeden z przygotowanych portretów pamięciowych sprawcy

Jeden z przygotowanych portretów pamięciowych sprawcy

Foto: materiały policji

Przez niespełna dwa miesiące ofiarami padło aż 11 kobiet. Do pierwszego z nich doszło jeszcze a październiku na osiedlu Trzech Wieszczów w Częstochowie.

– Później były kolejne ataki m.in. na Rakowie czy w dzielnicy Błeszno – opowiada Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

W kilku przypadkach sprawca obmacywał kobiety czyli doszło do przestępstwa określanego jako „inną czynność seksualną" , a w kilku innych próbował zgwałcić.

– Wciągał ofiary w ustronne miejsce, używał wobec z nich przemocy. Jedna z kobiet miała wstrząśnienie mózgu, wciąż się leczy – mówi prok. Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że sprawca, który poruszał się pieszo lub rowerem napastował przygodnie napotkane kobiety. Mężczyzna obnażał się przed nimi i dotykał w intymne części ciała.

Po serii napadów policja wysłała na ulice więcej patroli. To pomogło. W grudniu napadów już nie było. Jednak sprawca napaści wciąż jest na wolności.

Dlatego po zgłoszeniach od napadniętych kobiet policja przygotowała dwa portrety pamięciowe sprawcy. Nie wiadomo czy przedstawiają jednego sprawcę czy dwóch.

Śledczy bowiem nadal nie mają pewności, czy za wszystkimi tymi atakami stoi jedna osoba, czy więcej. Częstochowskie prokuratury część napadów połączyły w jedno postępowanie.

Według przygotowanego portretu jeden napastnik to ok. 27-letni mężczyzna, która ma 180-182 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, może nosić okulary.

Drugi z przygotowanych przez policje portretów pamięciowych przedstawia mężczyznę w wieku około 40-45 lat , który ma około 170 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała.

Policja apeluje do wszystkich osób, które były świadkami napaści o kontakt. Proszą też, aby zgłosiły się Do nich osoby, które wiedzą kim może być mężczyzna przedstawiony na portretach pamięciowych.

Funkcjonariusze z Częstochowy czekają na kontakt pod numerem telefonu 34 3691-1255 lub 997. Policja gwarantuje anonimowość.

Kraj
Zagramy z Walią w koszulkach z nieprawidłowym godłem. Orła wzięto z Wikipedii
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kraj
Szef BBN: Rosyjska rakieta nie powinna być natychmiast strącona
Kraj
Afera zbożowa wciąż nierozliczona. Coraz więcej firm podejrzanych o handel "zbożem technicznym" z Ukrainy
Kraj
Kraków. Zniknęło niebezpieczne urządzenie. Agencja Atomistyki ostrzega
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Kraj
Konferencja Tadeusz Czacki Model United Nations