Didymos (65803) - tak nazywa się planetoida podwójna z grupy Amora, zaliczana do planetoid bliskich Ziemi i potencjalnie niebezpiecznych asteroid. Didymos ma średnicę liczącą niespełna 800 m. Asteroida ma swego naturalnego satelitę (Didymoon), mierzącego ok. 165 m.

W lipcu 2021 r. rakieta SpaceX Falcon 9 ma wynieść w przestrzeń kosmiczną należącą do NASA sondę DART (Double Asteroid Redirection Test). W październiku 2022 r. DART ma dotrzeć do Didymos, a następnie uderzyć w Didymoon.

Celem projektu DART jest zbadanie, jak uderzenie wpłynie na Didymoon i jego orbitę wokół Didymos. Test ma pomóc w rozwoju strategii "odbijania" od Ziemi potencjalnie zagrażających jej asteroid. Zderzenie i jego skutki będą obserwowane z Ziemi oraz z pokładu minisatelity LICIA, który ma odłączyć się od DART przed zderzeniem.

Dzięki zatwierdzonej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) misji Hera, astronomowie będą też dysponowali danymi z powierzchni asteroidy i jej satelity.

Hera ma zostać wysłana w przestrzeń kosmiczną w 2023 lub 2024 r. i dotrzeć do planetoidy Didymos po dwóch latach. Sonda zabierze ze sobą parę minisatelitów, które mają wylądować na asteroidzie. Asteroid Prospection Explorer (APEX) zbada strukturę wewnętrzną oraz skład materiału na powierzchni Didymos i Didymoon, Juventus ma zebrać dane dotyczące struktury i pola grawitacyjnego satelity planetoidy.

Pierwotnie w ramach projektu NASA i ESA nazwanego Asteroid Impact and Deflection Assessment (AIDA), Europejska Agencja Kosmiczna miała wysłać w pobliże planetoidy Didymos sondę AIM (Asteroid Impact Mission), która miała dotrzeć na miejsce przed DART-em, by zebrać dane sprzed i po kosmicznej kolizji. Projekt ten został odwołany w 2016 r.