Ks. Waldemar Cisło: Ile zarabiają na broni kraje, które mówią o demokracji?

- Proszę sprawdzić ile zarabiają na handlu bronią te kraje europejskie, które mówią o demokracji - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE ks. Prof. Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które wspiera ofiary wojny na Bliskim Wschodzie.

Aktualizacja: 14.11.2016 09:56 Publikacja: 14.11.2016 09:05

Ks. Prof. Waldemar Cisło

Ks. Prof. Waldemar Cisło

Foto: rp.pl

- W ubiegłym roku było z tej zbiórki przekazane ponad 8 mln zł do Syrii na pomoc ofiarom wojny – mówił ks. Cisło.

Gość mówił, że kluczowe dla ofiar jest, aby była ciągłość w udzielaniu pomocy. Obecnie ważne jest, żeby ci ludzie mieli gdzie mieszkać. - Wcześniej te osoby spały wszędzie: w namiotach, kościołach, potem w kontenerach – mówił ksiądz.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Kościół
Wybór nowego papieża w rękach młodych. Relacja z konklawe
Kościół
Ks. prof. Kobyliński zdradził, kto jego zdaniem zastąpi zmarłego papieża Franciszka
Kościół
Podcast „Rzecz w tym”: Czy jest szansa na kolejnego papieża Polaka?
Kościół
Ks. Andrzej Kobyliński: Franciszek, tak jak kraje Globalnego Południa, bardziej sympatyzował z Moskwą niż z Kijowem
Kościół
Kto po Franciszku? Giełda nazwisk ruszyła na dobre