IKEA kupi od znajdującej się w stanie upadłości firmy Arcadia Group budynek przy najpopularniejszej londyńskiej ulicy handlowej Oxford Street, w którym przez wiele lat znajdował się flagowy sklep marki odzieżowej Topshop. Transakcja opiewa na 378 mln funtów.

Czytaj więcej

IKEA rusza z dostawami posiłków. Teraz możesz zamówić klopsiki do domu

Budynek przy 214 Oxford Street ma siedem kondygnacji. Na trzech z nich do 2023 roku powstanie nowy salon sprzedaży szwedzkiej sieci meblowej. Sklep ma przyciągnąć klientów, którzy nie chcą dojeżdżać do wielkopowierzchniowych hal na obrzeżach miasta i stawiają na zakupy w pobliżu swoich domów.

Nowy sklep IKEA jest częścią koncepcji, według której sklepy powinny wrócić do centrów miast i być bardziej dostępne dla klientów, którzy wolą robić zakupu w najbliższej okolicy a nie chcą jeździć do centrów handlowy na przedmieściach. W 2019 roku szwedzka sieć zdecydowała się na otwarcie sklepu w centrum Paryża. Sklepy w nowym koncepcie powstały także w Tokio, Madrycie, Moskwie oraz Nowym Jorku.

Czytaj więcej

Ikea tworzy sklep, z którego zakupy zabierzesz tylko rowerem

„Wprowadzenie IKEI do serca Oxford Street – jednego z najbardziej innowacyjnych, dynamicznych i ekscytujących miejsc sprzedaży detalicznej na świecie – jest bezpośrednią odpowiedzią na zmiany społeczne i ekscytującym krokiem naprzód w naszej podróży do stania się bardziej dostępną IKEĄ” – napisał w oświadczeniu Peter Jelkeby, szef ds. sprzedaży detalicznej i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea UK & Ireland.

Szwedzka się ma nadzieję skorzystać na odbiciu w handlu po pandemii koronawirusa i kolejnych lockdownach, które mocno dały się we znaki brytyjskiemu rynkowi handlu detalicznego.

Otwarcie nowego sklepu na Oxford Street jest zaplanowane na jesień 2023 roku – powiedział agencji Reutera Krister Mattson, szef działu inwestycyjnego Ingka Group, do którego należy większość sklepów IKEA.

Czytaj więcej

IKEA zniknie z Blue City. Sieć zapowiada nowe formaty
Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ