„Nie wolno nam zapomnieć tej nauki Jana Pawła II, którą on powtarzał niestrudzenie, przez cały swój tak długi pontyfikat: ważniejszą rzeczą jest być, być dobrym człowiekiem pokoju i szlachetnego serca, niż mieć” – stwierdził metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas mszy z okazji zakończenia 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

- Jeżeli sens naszego życia miałby polegać tylko na tym, że poszerzamy swoje dobra czysto materialne, to zdajmy sobie sprawę, że przecież przyjdzie dzień, kiedy wszystko to trzeba będzie po prostu zostawić. Pozostanie jedno najbardziej istotne pytanie: z czym staniemy przed obliczem sprawiedliwego sędziego? Przecież nie przyniesiemy rzeczy tego świata - dodał duchowny.

Ceny towarów i usług wzrosły w lipcu o 15,6 proc. w stosunku do tego samego miesiąca przed rokiem - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. To nieco więcej niż miesiąc wcześniej i najwięcej od 25 lat. Jednocześnie przeciętne wynagrodzenie brutto w drugim kwartale 2022 roku wyniosło 6156,25 zł. To wzrost w ujęciu rocznym o 11,8 procent, co oznacza, że pensje rosną wolniej niż inflacja.

Czytaj więcej

Inflacja jednak rośnie w lipcu. GUS podał ostateczne dane