Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 09:49 Publikacja: 03.05.2022 09:03
Foto: Bloomberg
Pierwszą sesję maja uratowali dip buyers, czyli inwestorzy kupujący na spadkach.
Dzięki nim indeks Standard&Poor’s500 odrobił stratę w wysokości 1,7 proc. i finiszował nad kreską.
Krajowy rynek akcji znów osuwa się pod własnym ciężarem. Za oceanem rekord Nasdaqa, ale rośnie ryzyko korekty.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W pierwszych minutach wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie aktywniejszą stroną byli sprzedający, co przełożyło się na korektę głównych indeksów.
W ciągu pierwszych trzech i pół roku kadencji prezydenta Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris, indeks S&P 500 zyskał 50,1 proc. W podobnym okresie rządów Donalda Trumpa wzrósł on natomiast o 53,1 proc.
Mocno zrewidowane dane o wzroście liczby etatów w USA niektóre banki otrzymały wcześniej niż inni gracze. Stało się tak w wyniku niekompetencji urzędników Biura Statystyk Rynku Pracy (BLS).
Berkshire Hathaway Inc. ogłosiła decyzję o zakupie akcji sieci handlowej Ulta Beauty i producenta podzespołów elektronicznych branży lotniczej HEICO Corporation. Wall Street odbiera to jako optymistyczny sygnał powrotu konglomeratu Warrena Buffetta do polityki zakupowej.
Po nieudanym zamachu z 13 lipca Donald Trump zyskuje nowe poparcie miliarderów i prezesów firm ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Korzystając z wpadek i i niedomagań obecnego prezydenta obiecuje nowe obniżki podatków dla firm, sugeruje większą deregulację przepisów w zakresie finansów. Udało mu się zebrać ogromne pieniądze na swoją kampanię — pisze dziennik „La Tribune”.
Ten proces, z założycielem funduszu Archegos w roli głównej, trwał dwa miesiące i mocno elektryzował Wall Street. Zakończył się się w środę, a wyrok zostanie ogłoszony 28 października.
Pierwsze sześć miesięcy tego roku wyborczego jest dla amerykańskiego rynku akcji najlepsze od 1976 r. Niewiele je dzieli od pobicia rekordu stopy zwrotu. Zmienność na giełdach jest natomiast bardzo niska. Od dawna nie doszło do ostrej dziennej wyprzedaży.
Nowojorski indeks ustanowił od początku stycznia już 30 rekordów. To skłoniło wielu analityków do podnoszenia prognoz dla rynku akcji. Stopniowo stają się one coraz śmielsze.
Na rynku amerykańskim zaczął obowiązywać tryb rozliczeń znany jako T+1. Ważnym testem może być dlań sesja środowa, gdyż wówczas będą jeszcze rozliczane transakcje z piątku, zawierane według starego systemu. Na naszym rynku na podobną zmianę się jeszcze nie zanosi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas