Aktualizacja: 13.07.2018 09:58 Publikacja: 13.07.2018 09:58
Foto: Bloomberg
Ostatnie dni na warszawskiej giełdzie to istna huśtawka nastrojów. Lepsze sesje są przeplatane gorszymi, co tylko pokazuje, że ani popyt ani też podaż w tej chwili nie mają zbyt wiele argumentów do tego by znowu przejąć kontrolę nad rynkiem. W jakim stylu zakończymy ten tydzień? Do kogo będzie on należał?
Początek dnia to przewaga popytu. WIG20 w pierwszych minutach handlu zyskiwał 0,3 proc. Nie jest to oszałamiający wynik. Początek notowań nie daje też gwarancji, że wzrosty uda się utrzymać do końca. Na razie jednak nie widać czynników, które mogłyby zachwiać obecną sytuacją. Trzeba jednak też pamiętać, że płynność na GPW w ostatnim czasie jest stosunkowo nieduża w związku z czym kilka większych transakcji może odmienić sytuację.
Indeks polskich dużych spółek dotarł na ostatniej sesji tygodnia do listopadowego szczytu. Na więcej kupującym sił już zabrakło.
W samym tylko listopadzie spora część polskich funduszy dłużnych podwoiła tegoroczne stopy zwrotu. Uwagę inwestorów przyciągnął rynek amerykański.
Krajowi inwestorzy wreszcie doczekali się ożywienia na giełdzie. Indeks dużych spółek przełamał dziś linię trendu spadkowego przy dość dużym obrocie.
Prezydent-elekt Donald Trump nominował Paula Atkinsa na nowego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ta nominacja ucieszyła branżę kryptowalutową i przyczyniła się do tego, że kurs bitcoina sięgnął 100 tys. dolarów.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Dziesięciu uczestników – cztery panie i sześciu panów. Sala Notowań GPW. Rozgrywka na rynku kontraktów terminowych. Dla zwycięzcy 20 tys. zł w gotówce oraz Hyundai Santa Fe na tygodniowy wyjazd. I jak zwykle duże emocje! Tak w wielkim skrócie zapowiada się dzisiejszy finał Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Zapraszamy do śledzenia relacji.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
W stolicy wpadł Dmitrij V., ścigany przez USA za oszustwa przy prowadzeniu jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Zatrzymali go policjanci CBŚP.
Może nie warto stawiać na mnożące się kolejne regulacje i dotacje, jeśli naprawdę chcemy, by Unia Europejska odzyskała konkurencyjność? Bo na razie to utraciliśmy instynkt łowcy i świat nam ucieka.
Boom na sztuczną inteligencję sprawił, że potężny strumień pieniędzy inwestorów został skierowany właśnie na projekty AI. Eksperci mówią już o bańce spekulacyjnej, a Europejski Bank Centralny ostrzega przed załamaniem rynku.
Po pierwszych ukraińskich atakach amerykańskimi rakietami ATACMS rosyjscy inwestorzy rzucili się wyprzedawać akcje. W kilka godzin rosyjskie firmy na giełdzie w Moskwie straciły na wartości ponad 2 mld dol. Rubel jest najtańszy od 13 miesięcy.
Wydaje się, że we wtorek argumenty fundamentalne zostały przysłonięte ryzykiem zaognienia konfliktu za naszą wschodnią granicą.
Zamiast oczekiwanego odreagowania po piątkowej wyprzedaży indeksy w Warszawie pogłębiły korektę. Wśród największych firm najchętniej pozbywano się akcji Pekao, JSW i Allegro.
Na rynkach kapitałowych zmienność jest czymś naturalnym, przypominają analitycy. Niekwestionowanym hitem tego roku jest złoto, którego zwyżki wyniosły fundusze metali szlachetnych na pierwsze miejsce. Na dwa miesiące przed końcem roku kandydatów do przejęcia pozycji lidera nie ma wielu.
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas