Aktualizacja: 11.01.2019 16:50 Publikacja: 11.01.2019 16:50
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Jak na razie wygląda na to, że popyt jest zbyt słaby, by myśleć o zwyżkach w krótkim terminie. W ostatnich dniach WIG20 mierzył się ze spadkową linią poprowadzoną po szczytach z grudnia zeszłego roku. W środę udało się mocnym ruchem wybić ponad nią. W czwartek doszło do udanego testu i jednocześnie obrony strefy tuż nad 2300 pkt. Handel w przedostatnim dniu tygodnia zakończył się na tą linią i można było śmiało oczekiwać, że w piątek inwestorzy zechcą zmierzyć się z poziomem 2355 pkt, czyli grudniowym maksimum. Początek sesji przyniósł realizację tego scenariusza. Co więcej, WIG20 wzniósł się znacznie wyżej, przekraczając 2360 pkt. Nastroje szybko się jednak odwróciły. Motywacja byków spadła po wejściu do gry Amerykanów. S&P500 zaczął od spadku o 0,37 proc., co oznaczało odbicie od poziomu 2600 pkt. WIG20 kończył dzień właściwie bez zmiany, jednak wymowa sesji jest raczej negatywna. Indeks blue chips wciąż jest co prawda powyżej wspomnianej linii, jednak piątkowy kontratak niedźwiedzi podpowiada, że kolejne dni powinny przynieść raczej zejście WIG20 w kierunku 2315 pkt, niż atak na 2400 pkt.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas