Aktualizacja: 28.01.2019 11:04 Publikacja: 28.01.2019 11:04
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Cały zeszły tydzień WIG20 zakończył na niemal 1-proc. plusie, radząc sobie lepiej niż niemiecki DAX. W sumie za nami pięć wzrostowych tygodni. Czy mamy szansę na kolejny? Poniedziałek zaczyna się od spadków. Przed południem indeks szerokiego rynku traci 0,6 proc., aWIG20 jest 0,8 proc. pod kreską. Na zakończeniu piątkowej sesji spadł poniżej poziomu 2400 pkt i teraz pogłębia przecenę. Obecnie ma wartość 2379 pkt.
Lepiej radzą sobie spółki średnie i małe. Indeks mWIG40 jest na 0,4 proc. minusie, a wskaźnik sWIG80 utrzymuje się na plusie. Obecnie zyskuje 0,2 proc. Aktywność inwestorów podczas pierwszej połowy poniedziałkowej sesji nie jest duża. Do południa właściciela zmieniły akcje warte w sumie niespełna 300 mln zł. Największa część obrotu przypada na PKO BP (niemal 70 mln zł), a na drugim miejscu jest PKN Orlen, który kilka dni temu opublikował wyniki za IV kwartał 2018 r., co przyczyniło się do wyraźniej przeceny akcji. Paliwowy koncern otworzył sezon publikacji wyników i w najbliższych dniach zobaczymy kolejne raporty – m.in. Santandera, który na środę zaplanował publikację wybranych niezaudytowanych danych finansowych za 2018 r.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas