„Otwieranie placówek w Kijowie i zachodniej Ukrainie będzie się odbywać etapami w ciągu dwóch miesięcy. Początkowo będą działały tylko dostawy, a sale restauracyjne, okna ekspresowe i McDrive zostaną otwarte w październiku. McDelivery będzie pierwszy pracował w trzech restauracjach w Kijowie" - zapowiedział Alesja Mudżiri, szefowa departamentu public relations w McDonaldzie, cytowana przez agencję Interfaks.

Czytaj więcej

McDonald's wraca na Ukrainę. „ Ważne poczucie normalności”

„Na początku października te restauracje otworzą się dla zwiedzających i będzie można skorzystać z usługi McDrive oraz okien ekspresowych i samych restauracji” – powiedział Mudżiri.

Sieć McDonald's posiada na Ukrainie 109 restauracji. Ich praca została zawieszona 24 lutego po napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. Nie wiadomo jeszcze, ile z nich wznowi pracę. Firma wspiera ponad ukraińskich 10 tysięcy pracowników wypłacając im pensje. Ponadto przekazała ponad 700 ton produktów na potrzeby humanitarne.

Wspólnie z Fundacją Ronald McDonald House zainicjowała i wdrożyła programy pomocy humanitarnej na rzecz Ukraińców. W jego ramach otrzymali oni już ponad 100 tys. apteczek, a placówki medyczne otrzymały 200 urządzeń do terapii próżniowej (urządzenia VAK) do leczenia dużych ran. Leczy się nimi większość pacjentów z ranami spowodowanymi przez eksplozje m.in. min, granatów itp.