Według Associated Press amerykańska firma ogłosiła ponowne otwarcie swoich restauracji w liście do pracowników. Poinformował o tym również minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba.

„Aktywnie rozmawialiśmy z naszymi pracownikami, którzy wyrazili silną chęć powrotu do pracy i ponownego otwarcia restauracji na Ukrainie… W ostatnich miesiącach wzmocniło się przekonanie, że to utrzyma małe, ale ważne poczucie normalności”- powiedział w przesłaniu do ukraińskiego personelu prezes McDonald's Paul Pomeroy.

Czytaj więcej

McDonald’s zostawia sobie furtkę. 15 lat na odkupienie biznesu w Rosji

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy zaznaczył, że jako pierwsze zostaną otwarte restauracje w Kijowie i zachodniej części Ukrainy. „Przygotowania do bezpośredniego otwarcia restauracji potrwają trochę dłużej” – napisał na portalu społecznościowym Jego zdaniem powrót McDonalda jest ważnym sygnałem dla międzynarodowego biznesu o możliwości pracy na Ukrainie.

Sieć McDonald's posiada na Ukrainie 109 restauracji. Ich praca została zawieszona w marcu po napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. Nie wiadomo jeszcze, ile z nich wznowi pracę.