Według niego Niemcy zgodzą się na europejską unię bankową jeszcze przed końcem czerwca. Jej elementami będą wzajemna gwarancja depozytów oszczędnościowych i długu bankowego przez wszystkich członków eurostrefy, mechanizm nadzorczy i rekapitalizacja banków.
"Te rozwiązania powinny przerwać trujący związek między kryzysem banków a kryzysem finansów publicznych" - napisał.
"Oprócz unii bankowej, tani pieniądz i duże wydatki na infrastrukturę, na które Niemcy przystaną, choć nie bez oporów, zaczną podnosić gospodarkę europejską. Oznacza to, że UE przebrnie przez kryzys, a euro się utrzyma, ponieważ koszt wyłamania się z niego któregoś z krajów byłby straszliwie wysoki" - dodał.
Hutton sądzi, że jest wiele znaków zapytania. Zachodzi też ryzyko, że rząd Niemiec może nie zadziałać odpowiednio szybko. Nie zmienia to faktu, że "w taki, czy inny sposób, w takiej, czy innej formie euro przetrwa, dlatego że członkowie eurostrefy w imię utrzymania go działają wspólnymi siłami".
"Kraje strefy euro walczą o euro nie tylko dlatego, że upadek wspólnej waluty budzi taką grozę. Europa musi mieć system monetarny wspierający jej ambicję, by być wspólnym rynkiem" - zaznaczył.