Jego wehikuł finansowy Berkshire Hathaway dzięki rekordowym zyskom w spółce kolejowej i energetycznej powiększył zasoby gotówki z 34,8 miliarda dolarów do 37,3 mld dol. W czwartym kwartale wynik finansowy BH obniżył się jednak o 30 proc. do 3,05 mld dolarów na skutek gorszego rezultatu z operacji instrumentami pochodnymi. Zysk w całym 2011 r. zmalał z 13 mld dol. do 10,3 mld dol., głównie na skutek 88- proc. spadku wyniku z działalności ubezpieczeniowej. To rezultat tsunami w Japonii i powodzi w Tajlandii.
Berkshire chce kupić pewne duże przedsięwzięcia, dzięki czemu uzyskamy impuls do dalszego rozwoju, napisał Buffett dodając, że Berkshire ma już osiem spółek zależnych na tyle dużych by znalazły się na liście 500 największych korporacji magazynu „Fortune" gdyby funkcjonowały samodzielnie, a więc jego polowanie ograniczy się do 492 firm. – Moje zadanie jest jasne i jestem na tropie – ujawnił miliarder z Omaha.
Od końca 2009 roku na przejęcia Berkshire Hathaway wydało ponad 35 miliardów dolarów w gotówce i akcjach kupując m.in. firmę kolejową Burlington Northern Santa Fe i Lubrizola, producenta dodatków do paliw. Buffett koncentruje się na przejęciach, ponieważ rentowność obligacji jest zbyt niska by zrekompensowała ryzyko wzrostu inflacji. Cztery przejęte w ostatnich 12 latach firmy (poza Burlingtonem i Librizolem są to producent narzędzi Iscar Metalworking, Mamon Group i energetyczna firma MidAmerican Energy Holding) w 2011 roku przyniosły ponad 9 miliardów zysku.
"Jeśli gospodarka nie osłabnie ta wspaniała piątka w tym roku znowu powinna ustanowić rekord", napisał Buffett, który uważa, że spokojnie te firmy mogą łącznie zarobić ponad 10 miliardów. Ocenia, że koniunktura w gospodarce USA poprawia się, ale nie widać tego jeszcze na rynku mieszkaniowym. Przyznaje, że pomylił się mówiąc na początku 20011 roku, że w ciągu 12 miesięcy kondycja tego segmentu gospodarki powinna się poprawić.
Buffett ma pakiet akcji IBM o wartości ponad 10 mld dol., zaś 5 mld dolarów zainwestował w akcje uprzywilejowane i warranty Bank of America. Berkshire jest też największym udziałowcem banku Wells Fargo. Buffett ocenia, że kondycja banków się poprawiła i Wells Fargo dobrze prosperuje. W przypadku Bank of America, gdzie poprzednie kierownictwo popełniło „ogromne błędy", miliarder dostrzega duży postęp w porządkowaniu tego biznesu przez Briana Moynihana.