Czytaj więcej

Zapłacił 19 mln dolarów za obiad z Warrenem Buffettem. Rekordowa kwota

Jednak wynik operacyjny w drugim kwartale wzrósł o 39 proc. do 9,28 mld dolarów.

Na wynik Berkshire Hathaway wpływ miały spadki amerykańskich rynków akcji w drugim kwartale tego roku. Firma musi w bilansie uwzględniać bieżącą wartość posiadanych papierów, a rynkowa wycena każdej z trzech spółek: Apple, Bank of America i American Express, które mają znaczący udział w portfelu firmy Buffetta, spadła w minionym kwartale o ponad 21 proc.

Reuters przypomina, że w 2020 roku, w czasie pandemii koronawirusa spółka Warrena Buffetta miała w pierwszym kwartale prawie 50 mld dol. straty, ale na koniec roku wykazała jednak 42,5 mld dol. zysku. Zaś sam miliarder przekonuje akcjonariuszy Berkshire, aby ignorowali duże fluktuacje zysku netto wynikające ze wzmożonej zmienności rynku.

Inwestorzy uważnie obserwują Berkshire ze względu na reputację Buffetta, a także dlatego, że dziesiątki jednostek operacyjnych konglomeratu z Omaha w stanie Nebraska często odzwierciedlają szersze trendy gospodarcze. Firma jest właścicielem dziesiątek firm, w tym regularnie zarabiających, takich jak firma energetyczna Berkshire, kilku ubezpieczycieli i firmy przemysłowe oraz znane marki konsumenckie, takie jak Dairy Queen, Duracell, Fruit of the Loom i See's Candies – przypomina Reuters.

Czytaj więcej

Warren Buffet nie wierzy w chińskiego producenta samochodów