To o 0,2 punktu więcej wobec III kw. ubiegłego roku. Działania samej premier zostały ocenione na 3,5 punktu, a więc o 0,5 pkt. lepiej od oceny działań poprzedniego szefa rządu, Donalda Tuska, w III kw. 2014 r.
Najwyżej punktowano działania w obszarach: prawo gospodarcze, infrastruktura oraz promocja gospodarki za granicą (po 3,5 pkt.), co związane jest z przynoszącą coraz lepsze efekty aktywnością rządu w tych dziedzinach. Największy wzrost liczby punktów względem III kw. 2014 r. (aż o 1,5 pkt.) odnotował obszar prawa gospodarczego co wynika m.in. z przedstawienia dobrych założeń nowego Prawa działalności gospodarczej, które ma zastąpić ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i poprawić relacje przedsiębiorca-państwo.
Najbardziej krytycznie ministrowie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC ocenili działania rządu – podobnie jak w poprzednich kwartałach – w zakresie spółdzielczości (0 pkt), uregulowań dot. rynku finansowego i środowiska naturalnego (po 1 pkt). Oceny te potwierdzają niską jakość regulacji w tych obszarach lub niewielkie zainteresowanie ich problemami.
Kolejne posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC odbyło się w poniedziałek, 12 stycznia 2015 r. w Warszawie. Poza oceną działań rządu oraz aktywności poszczególnych ministrów, gabinet cieni rekomendował rządowi Ewy Kopacz listę wskazań-priorytetów, których realizacja powinna rozpocząć się jak najszybciej, ze szczególnym uwzględnieniem problemów polskiej służby zdrowia i branży górniczo-energetycznej.
BCC opracowało jednocześnie priorytety, jakimi rząd powinien się kierować w tym roku. Oto one: