Na początku roku Harry i Meghan w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie poinformowali, że mają zamiar wycofać się ze zobowiązań wynikających z ich dotychczasowej, eksponowanej roli w rodzinie królewskiej. Para ogłosiła chęć uzyskania niezależności finansowej i spędzania czasu poza Wielką Brytanią.

Później Pałac Buckingham przekazał, że książę i jego małżonka nie będą już pracującymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej i w związku z tym nie będą używać tytułów "Jego/Jej Królewska Wysokość". Poinformowano, że książę i księżna Sussex nie będą otrzymywać środków publicznych, a także oddadzą pieniądze wydane na remont ich posiadłości Frogmore Cottage, która jednak nadal pozostanie ich brytyjskim domem.

Według "NYT", Harry i Meghan podpisali wieloletnią umowę z serwisem Netflix i zamierzają robić karierę w Hollywood. Para założyła firmę producencką, która nie ma jeszcze nazwy.

Umowa z Netfliksem ma obejmować produkcję filmów i seriali dokumentalnych, filmów pełnometrażowych, seriali oraz programów dla dzieci. Harry i Meghan mogą pojawiać się przed kamerą w produkcjach dokumentalnych. Meghan Markle wcześniej zapowiadała, że nie zamierza wracać do aktorstwa.

Produkcje firmy byłych pracujących członków brytyjskiej rodziny królewskiej mają być dostępne wyłącznie na Netfliksie.

"Będziemy się koncentrować na tworzeniu materiałów, które informują, ale także dają nadzieję" - oświadczyła para w komunikacie. Dodała, że szeroka baza odbiorców serwisu (193 mln osób na całym świecie) pozwoli na "dzielenie się ważnymi materiałami, które odblokowują działanie".

Harry i Meghan nie mają doświadczenia w produkcji filmów. Nie wiadomo, ile zarobią na umowie z Netfliksem. Rzeczniczka serwisu odmówiła "NYT" komentarza.