fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Harry i Meghan nie będą już pracować dla rodziny królewskiej

AFP
Pałac Buckingham poinformował, że książę Harry i jego żona Meghan nie będą już pracującymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej i w związku z tym nie będą używać tytułów "Jego/Jej Królewska Wysokość".

"Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami mojej rodziny" - napisała w oświadczeniu królowa Elżbieta, uwzględniając również syna pary. Dodała też, że rozumie wyzwania jakie napotkali w wyniku intensywnych ograniczeń przez ostatnie dwa lata i popiera ich pragnienie bardziej prywatnego życia.

- Chcę im podziękować za ich oddaną pracę na rzecz kraju i Wspólnoty Narodów i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się członkiem rodziny.  Cała moja rodzina ma nadzieję, że dzisiejsze oświadczenie pozwoli im budować nowe, szczęśliwe i spokojne życie - napisała królowa.

Pałac Buckingham poinformował też, że książę i księżna Sussex nie będą otrzymywać środków publicznych, a także oddadzą pieniądze wydane na remont ich posiadłości Frogmore Cottage, która jednak nadal pozostanie ich brytyjskim domem.

Oświadczenie Pałacu to rezultat wcześniejszej deklaracji wnuka królowej Elżbiety oraz jego żony, że chcą uzyskać finansową niezależność i zrezygnować z części funkcji pełnionych na dworze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA