Tytuł wystawy „No Such Thing as Society” nawiązuje do wypowiedzi Margaret Thatcher z 1987 roku: „Co to jest społeczeństwo? Nie ma czegoś takiego! Są poszczególni mężczyźni i kobiety”. Te słowa z okresu kryzysu gospodarczego zapowiadały odwrót polityków od sfery publicznej i pozostawienie ludzi samym sobie wobec rosnących problemów: deindustralizacji, bezrobocia, strajków górników, nasilającego się konfliktu w Irlandii Północnej, rozczarowania polityką. Według „Żelaznej Damy” indywidualna odpowiedzialność miała zastąpić społeczną.
Wystawa dowodzi, że społeczeństwo nie przestaje istnieć ani w czasach dobrobytu, ani w czasach kryzysu. Szczególnie wyrazistym znakiem nadciągających politycznych i gospodarczych wstrząsów jest zdjęcie „Noel i jego chłopcy”, które Peter Mitchell zrobił w Leeds w końcu lat 70. Przedstawia grupę robotników na rumowisku rozbieranego Council’s Quarry Hill Flats. Symbolizuje koniec ery dobrobytu i nadciągający czas wyrzeczeń i heroizmu. Nastroje czasów ekonomicznej stagnacji świetnie też oddaje portret młodego skinheada autorstwa Chrisa Killipa. Skulona postać chłopaka emanuje niechęcią do świata i autoagresją.
Zdjęcia pochodzą z kolekcji Art Council i British Council, które właśnie obchodzi 70-lecie istnienia. Niektóre powstały na specjalne zamówienie tych instytucji, jak np. cykl „Darmowy omnibus fotograficzny” Daniela Meadowsa, pochodzący z podróży autora piętrowym busem po Anglii.
Kurator pokazu David Alan Mellor podzielił zbiór fotografii na cztery działy. Trzy pierwsze „Karnawał społeczny”, „Portret i miejsce”, „Etniczność, społeczność i ulica” ukazują dynamiczne zmiany w tradycji i obyczajowości, świadczące o przewartościowaniu utrwalonych podziałów klasowych, religijnych, rasowych. Tożsamość Brytyjczyków stawała się coraz bardziej złożona. To skutek przemieszania różnych grup narodowościowych i etnicznych. Fotograficy dokumentaliści też pochodzili z różnych krajów.
Chętnie pokazywali barwną różnorodność wielokulturowego społeczeństwa. A także domagali się równych praw, jak Tarik Chawdry, angażujący się w protesty przeciw deportacjom imigrantów.