Do końca lipca 2014 roku scenarzyści z Europy Środkowo-Wschodniej mogą zgłaszać swoje projekty do ScripTeast. Co roku w programie bierze udział tylko 10-12 projektów, wybieranych spośród kilkudziesięciu. Na podstawie scenariuszy, rozwijanych pod patronatem ScripTeast, powstało już 11 filmów, które osiągnęły sukces w kinach i zyskały uznanie na międzynarodowych festiwalach w Berlinie, Locarno czy Karlovych Varach.
Celem programu ScripTeast jest pomoc scenarzystom w udoskonaleniu napisanego już scenariusza, zwiększenie jego marketingowego potencjału i możliwości realizacji w międzynarodowej koprodukcji.
ScripTeast to szansa indywidualnej pracy nad scenariuszem w systemie 1-1 z najlepszymi twórcami światowego kina. Wśród doradców kreatywnych programu byli tacy twórcy jak: Eran Kolirin, twórca słynnego, nagrodzonego ponad 50 wyróżnieniami filmu „Przyjeżdża orkiestra", Michael Schiffer, reżyser trzykrotnie nominowanego do Oscara „Karmazynowego przypływu", Miguel Machalski, jeden z najlepszych międzynarodowych konsultantów i analityków scenariuszowych, który brał udział w pracach nad scenariuszami do filmów „Billy Elliot", „Tango" i „Intymność", czy Petr Zelenka - reżyser i scenarzysta m.in. „Guzikowców" i „Roku diabła". ScripTeast to możliwość poznania sposobu funkcjonowania branży filmowej od podszewki – program przewiduje indywidualne spotkania z reżyserami, scenarzystami, producentami, selekcjonerami festiwali czy agentami sprzedaży oraz udział w najważniejszych festiwalach.
Roczny program obejmuje trzy sesje stacjonarne: w Polsce i na festiwalach w Berlinie i Cannes oraz internetowe konsultacje on-line. Każdego roku w Cannes najlepszy scenariusz otrzymuje Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego dla Najlepszego Scenariusza z Europy Środkowo- Wschodniej. Autor zwycięskiego scenariusza oprócz statuetki autorstwa Adama Fedorowicza otrzymuje również czek na 10 000 euro.
Nabór do 9. edycji ScripTeast trwa. Pierwsza sesja stacjonarna programu odbędzie się jesienią w Polsce.