Co nowego po Barbenheimerze?

Dystrybutorzy ostrożnie wprowadzają nowe tytuły słusznie obawiając się, że ten tydzień dalej może należeć do „Barbie” i „Oppenheimera”. Ale są: horrory „Pajęczyna” i „Nawiedzony dwór”, film dla najmłodszych „Lassie, nowe przygody”. Choć bez zachwytów,

Publikacja: 28.07.2023 22:06

Kadr z filmu "Pajęczyna"

Kadr z filmu "Pajęczyna"

Foto: mat. pras.

Pajęczyna

Reż.: Samuel Bodin 

Wyk.: Lizzy Caplan, Antony Starr, Cleopatra Coleman

 „Pajęczyna” to typowy horror: historia chłopca, który w domu zaczyna słyszeć dziwne stukoty. Potem dziwne zjawiska zaczynają się potęgować. Rodzice? Są zdeprymowani zachowaniem syna. W niczym mu nie pomagają. Jego losem i kondycją psychiczną bardziej przejmuje się jego nauczycielka. Oni zaś, jak się wydaje, kryjąc jakąś ciemną rodzinną tajemnicę, lęki dziecka chcą wytłumaczyć jego wybujałą wyobraźnią. Jak jest naprawdę? Horror Samuela Bodina ma wielkich zwolenników, ale też część krytyków zarzuca mu niekonsekwencje czy gubienie wątków. Na pewno jednak reżyser potrafi budować napięcie, a atutem filmu jest rola Woody’ego Normana – 13-letniego dziecięcego aktora, który ma już w swoim dorobku kilkanaście ról, m.in. w „C’mon C’mon”.

Lassie, nowe przygody

Reż.: Hanno Olderdissen 

Wyk.: Justus von Dohnanyi, Priscilla Wittman, Nico Marischka

To film dla dzieci, zrealizowany w starym stylu. Bez wojowników Ninja i innych stworów, jakie narodziły się w wyobraźni twórców. Lassie to psisko, ulubiony zwierzak małego Flo. Chłopiec tak bardzo kocha swoją kudłatą przyjaciółkę, że rezygnuje z wakacji z rodzicami na Wyspach Kanaryjskich i razem z Lessie jedzie na farmę, do ciotki. Ale tam okazuje się, że z okolicznych domów giną psy. Ktoś włamał się również do domu ciotki i porwał jej ukochanego pieska. Flo, razem z przyjacielem i odnalezioną Lassie , próbują rozbić gang złodziei.

„Lassie, nowe przygody” to sympatyczny film, który świetnie wpisuje się w obecny czas, gdy tak wiele mówi się o trudnym losie zwierząt, schroniska dla bezdomnych psów i kotów pękają w szwach, a jednocześnie coraz więc ej osób szuka swoich zwierzaków nie w luksusowych hodowlach, lecz właśnie tam. I próbuje skrzywdzonym, lękowym istotom podarować nowe, piękne życie. Twórcy „Lassie…” potwierdzają: relacja między człowiekiem i psem może być niezwykła. 

Nawiedzony dwór

Reż.: Justin Simien

Wyk.: Rosario Dawson, Owen Wilson, Danny DeVito

Disneyowska opowieść łączy oba filmy – to horror kierowany głównie do dzieci. Mamy tu matkę, która musi samotnie wychowywać synka. Chłopca, któremu trudno pogodzić się z utratą ojca. Matka wprowadza się do opuszczonego domu, gdzie chciałaby otworzyć pensjonat. Jednak szybko okazuje się, że dom jest pełen duchów. Ma z nimi walczyć zatrudniony przez kobietę specjalista. Problem w tym, że mimo świetnej obsady, nawet zagorzali wielbiciele horrorów, zaczynają się na „Nawiedzonym dworze” nudzić. To już lepiej pójść drugi raz na „Barbie”. Przynajmniej różowo i chwilami śmiesznie.

Pajęczyna

Reż.: Samuel Bodin 

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Film
Cannes 2024: Mistrz Jacques Audiard i wschodząca gwiazda Coralie Fargeat
Film
Cannes 2024. Kontrowersyjni giganci Francis Ford Coppola i Yorgos Lanthimos
Film
Cannes 2024: Yorgos Lanthimos z surrealistycznymi „Rodzajami życzliwości”
Film
Cannes 2024: Francis Ford Coppola wraca na Croisette z „Megalopolis”
Film
Trzecia miłość w trzecim sezonie „Bridgertonów”
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?