Aktor z USA zginął w wypadku drogowym. Samochód uderzył w jego motocykl

Treat Williams, aktor znany z roli w filmie "Hair" z 1979 roku, zginął w poniedziałek w wypadku na drodze w Vermont - informuje jego wieloletni agent.

Publikacja: 13.06.2023 05:14

Treat Williams

Treat Williams

Foto: PAP/Photoshot

Barry McPherson, agent Williamsa potwierdził, że aktor zginął w wypadku, w którym w motocykl, którym jechał 71-latek, uderzył samochód.

Tragedia miała miejsce na drodze w miasteczku Dorset (stan Vermont).

Magazyn "People", cytując Jacoba Gribble'a, komendanta straży pożarnej z Dorset podaje, że do wypadku doszło, gdy samochód, jadący drogą numer 30, skręcił na pas, którym Williams jechał na motorze.

Gribble poinformował, że aktor był jedyną osobą, która ucierpiała w wypadku.

Rannego 71-latka przewieziono drogą powietrzną do szpitala w Nowym Jorku. Lekarzom nie udało się go jednak uratować.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że nasz ukochany Treat Williams zmarł dziś wieczorem w Dorset w stanie Vermont po wypadku motocyklowym. Jesteśmy zszokowani i pogrążeni w żałobie. Treat kochał rodzinę, swoje życie i swój zawód” – napisali w oświadczeniu członkowie rodziny aktora prosząc, by widzowie zachowali go „w swoich sercach i modlitwach”.

Treat Williams: Rola życia w "Hair"

Williams urodził się i dorastał w Norwalk. Jego ojciec był chemikiem, matka sprzedawała antyki. Karierę aktorską zaczął w 1973 roku w musicalu „Grease”, na Broadwayu, jako… dubler Johna Travolty w 1973 roku, a rok później później zagrał w musicalu „Over Here”. Na kinowym ekranie pojawił się po raz pierwszy w komedii Richarda Lestera „Elegant” (1976) u boku Murraya Andersona. Przystojny chłopak miał sporo szczęścia do dobrych reżyserów i świetnych partnerów. Kolejne filmy, w jakich wystąpił to „Maratończyk” Johna Schlesingera z Dustinem Hoffmanem, dramat kryminalny „Śmiertelny bohater”, gdzie zagrał u boku czy wojenny film „Orzeł wylądował” z Michaelem Caine’m, Donaldem Sutherlandem i Robertem Duvallem.

Ale najważniejsze okazało się dla niego spotkanie z Milosem Formanem. W jego „Hair” - wspaniałym, zbuntowanym hymnie na cześć wolności – zagrał główną rolę hippisa i pacyfisty George’a Bergera. Do historii kina weszła scena, w której Berger, który przez przypadek znalazł się w wojskowej jednostce i – wcielony do wojska – wmaszerowuje z oddziałami żołnierzy na pokład samolotu odlatującego do Azji, a z ekranu słychać „Aquarius/Let the Sunshine”. Williams dostał za tę kreację nominację do Złotego Globu. Kolejne takie wyróżnienia przyszły za role w dramacie Sidneya Lumeta „Książę wielkiego miasta” oraz Stanleya Kowalskiego w telewizyjnej adaptacji sztuki Tennesee Williamsa „Trawmwaj zwany pożądaniem”. Wystąpił też w innej kultowej produkcji – Dawno temu w Ameryce” Sergio Leone.

Nominacja do nagrody Emmy za serial "Nocna zmiana"

Treat Williams nie stał się nigdy wielką gwiazdą, ale z powodzeniem występował w filmach i serialach telewizyjnych. Nominację do nagrody Emmy przyniosła mu rola w produkcji HBO „Nocna zmiana” (1996). W ostatnich latach pojawił się m.in. w sześcioodcinkowym serialu „Blue Bloods”, grał też Dr. Andy’ego Browna w produkcji „Everwood”.

Treat Williams był bardzo aktywny w Internecie, gdzie często zamieszczał zdjęcia swojej farmy i pisał o życiu w Vermont.

Barry McPherson, agent Williamsa potwierdził, że aktor zginął w wypadku, w którym w motocykl, którym jechał 71-latek, uderzył samochód.

Tragedia miała miejsce na drodze w miasteczku Dorset (stan Vermont).

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Film
Jakie gwiazdy pojawią się na festiwalu filmowym w Wenecji
Materiał Promocyjny
Film to sport drużynowy
Materiał Promocyjny
120. rocznica urodzin Witolda Gombrowicza na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi i premiera srebrnej monety kolekcjonerskiej dedykowanej twórczości Gombrowicza
Film
Przeboje lipca. Na co chodzimy do kina?
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Film
Rekomendacje filmowe: Tornada w Oklahomie i w domu