Nazywa się KinoGram i ma 7 sal dla 550 widzów. Ich aranżacja w stylu vintage kojarzy się ze złotą erę amerykańskich kin studyjnych. Widzowie mogą wygodnie zasiąść na aksamitnych kanapach lub fotelach, wyposażonych w stoliki. W sali nr 7 eksponowana jest oryginalna statuetkę Oscara, przekazana kinu przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, który zdobył statuetkę za muzykę do filmu „Marzyciel”. Klimat miejsca tworzy też muzyka na żywo i KinoBar.
Sale maja najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Jako jedno z nielicznych kin w Polsce KinoGram oferuje dwie sale z systemem dźwiękowym Dolby ATMOS. Jakość obrazu 2K i 4K gwarantują laserowe projektory kinowe Barco. W wyposażeniu są też systemy JBL Professional, znanego amerykańskiego producenta rozwiązań audio. A ekrany brytyjskiej firmy Harkness Screens mają najwyższą jakość obrazu o doskonałych kolorach i dużym kontraście; możliwe są także projekcje filmów w 3D.
- KinoGram to nasz autorski projekt i kino wyjątkowe. Od początku tworzenia oferty tego miejsca chcieliśmy, żeby to właśnie kultura była czynnikiem odgrywającym tu jedną z kluczowych ról. Nie wyobrażaliśmy sobie Fabryki Norblina bez kina i mieliśmy na nie bardzo konkretny pomysł. - mówi Kinga Nowakowska, członkini zarządu i dyrektorka operacyjna w Grupie Capital Park, odpowiedzialna za rewitalizację Fabryki Norblina
W tym tygodniu KinoGram oficjalnie zainaugurowało współpracę z Gildią Reżyserów Polskich, które tu znalazła swoją stałą siedzibę.- Jesteśmy jedną z nielicznych instytucji filmowych, działających w budynku historycznym – mówi Joanna Kos-Krauze, reżyserka, wiceprzewodnicząca i założycielka Gildii, związku zawodowego, liczącego około stu członków. I zapowiada, że dzięki tej współpracy KinoGram będzie miejscem sztuki, a nie tylko rozrywki.
Czytaj więcej
Zakończyła się trwająca 46 miesięcy rewitalizacja Fabryki Norblina na stołecznej Woli. Inwestor, Grupa Capital Park, ma już pozwolenie na użytkowanie kompleksu.