Nic bardziej mylnego. Autorki filmu przyglądają się środowisku tancerek, które co noc w klubach i na weselach wykonują taniec brzucha. Choć ich profesja nie jest szanowana, to kobiety, które w nocy pobudzają męską wyobraźnię, w dzień wiodą życie tradycyjnych Egipcjanek. Kamera zagląda do garderoby, gdzie pod grubą warstwą makijażu i peruką tancerki ukrywają swoją tożsamość. Twórcy przyglądają się również zasadom obowiązującym w tym nietypowym, opartym na matriarchacie środowisku, gdzie kobiety są zmuszone polegać na sobie.
Przykładem jest Madame Ali i jej trzy córki Bossy, Amiry i Hind, które według matki „wyszły z jej łona tanecznym krokiem". Grzeczna Bossy jest jedną z najbardziej cenionych tancerek. Niepokorna Amira przeżywa dramat kobiety, o którą mężczyźni zabiegają, ale niekoniecznie widzą w roli żony, zaś piętnastoletnia Hind wdaje się we flirt z żonatym mężczyzną, którego bezlitośnie wykorzystuje, nie dając nic w zamian. Wszystkie siostry są zarówno niechętne swojej profesji, jak i zblazowane zainteresowaniem, z jakim mają do czynienia co noc.
POLECAMY
Cały świat pije
Realizatorzy spróbują dowiedzieć się, dlaczego takie napoje jak kawa, herbata czy wody gazowane zyskały popularność i jaka jest ich historia. Tematem pierwszego odcinka będzie kawa.