Pasjonująca opowieść o zderzeniu dwóch silnych osobowości - kulisy współpracy lidera zespołu Bayer Full z chińskim biznesmenem polskiego pochodzenia. Czy najpopularniejsza grupa disco polo odniesie sukces w Kraju Środka?
Zespół Bayer Full to legenda disco polo. Prowadzona przez Sławomira Świerzyńskiego grupa istnieje już ponad 25 lat, na swoim koncie ma kilkanaście milionów sprzedanych płyt. Równocześnie Bayer Full jest niewidoczny w polskich mediach, zespół funkcjonuje niemal wyłącznie w drugim obiegu i traktowany jest przez krytyków jako rozrywka gorszej kategorii. W 2010 roku we wszystkich polskich mediach pojawiła się wiadomość dotycząca grupy - zespół Bayer Full podpisał kontrakt na 67 milionów płyt i przygotowuje się do wydania krążka dla chińskiej publiczności. Pomysłodawcą projektu był Krzysztof Darewicz, Polak od lat mieszkający w Chinach.
Przyjęcie, 2011
Jedno wnętrze, wielu młodych, "niezwyczajnych" ludzi. Odprawiając dziwne rytuały na długich i mrocznych korytarzach pewnej poważnej instytucji czekają na swoje pięć minut, które może odmienić ich życie. Kim są i po co tu przyszli?
Marcin Radomski, prowadzący Black Box
– antropolog, animator kultury, redaktor, student kulturoznawstwa Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Współpracował z wieloma festiwalami filmowymi: Off Plus Camera w Krakowie, Tofifest w Toruniu, Warszawskim Festiwalem Filmowym, Międzynarodowym Forum Filmów Niezależnych w Warszawie, Młodzi i Film w Koszalinie, projektem Polska Światłoczuła. Pisze teksty o filmie i kulturze do magazynów oraz portali internetowych, współpracuje z Fundacją Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz stowarzyszeniem Filmforum. – antropolog, animator kultury, redaktor, student kulturoznawstwa Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Współpracował z wieloma festiwalami filmowymi: Off Plus Camera w Krakowie, Tofifest w Toruniu, Warszawskim Festiwalem Filmowym, Międzynarodowym Forum Filmów Niezależnych w Warszawie, Młodzi i Film w Koszalinie, projektem Polska Światłoczuła. Pisze teksty o filmie i kulturze do magazynów oraz portali internetowych, współpracuje z Fundacją Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz stowarzyszeniem Filmforum.