Pozwala ona na zmienny udział akcji w portfelu; udział ten może mieścić się w przedziale od 15 do 40 proc. Z kolei udział obligacji nie może być mniejszy niż 55 proc.
Duży wpływ na wyniki funduszu ma część obejmująca papiery dłużne. Trzon stanowią obligacje skarbowe; w marcu 2011 roku ich udział w części dłużnej wyniósł 60 proc. Ale w funduszu znajduje się też całkiem sporo papierów nieskarbowych (około 30 proc. części dłużnej). Zapewniają one wysokie oprocentowanie, ale wiąże się z nimi podwyższone ryzyko wypłacalności emitenta. Sposobem na ograniczenie ryzyka jest duże zróżnicowanie składu tego segmentu portfela.
Wyniki inwestycyjne Idei Stabilnego Wzrostu we wszystkich okresach należą do najlepszych w grupie. Stopy zwrotu osiągnięte w ciągu trzech i pięciu ostatnich lat wyniosły odpowiednio 47,3 proc. oraz 70,8 proc. Są zdecydowanie najwyższe wśród funduszy stabilnego wzrostu, a jednocześnie bardzo dobre na tle wszystkich funduszy otwartych działających w tym czasie. W okresie ostatnich pięciu lat wynik funduszu był o 50 pkt proc. wyższy od średniego wyliczonego dla grupy funduszy stabilnego wzrostu.
Ważną pozytywną cechą funduszu jest duża powtarzalność wyników. Świetnie ilustrują to stopy zwrotu uzyskane w ciągu kolejnych lat kalendarzowych.
Doskonałe wyniki sprawiają, że relacja zysku do ryzyka w tym funduszu jest bardzo korzystna. W każdym okresie inwestycyjnym wskaźnik Information Ratio przyjmuje wysokie lub bardzo wysokie wartości. Jednoznacznie potwierdza to, że inwestorzy otrzymują wysoką premię za ryzyko podejmowane przez zarządzającego.