Na klasycznej vespie pięknie prezentuje się tak chłopak, jak i dziewczyna. A to nie jedyne zalety – w piękną pogodę przejażdżka to sama przyjemność nie mówiąc już o tym, że niezależnie od pory dnia, na skuterze korki nas raczej nie dopadną.
Odkryli to już dawno Rzymianie, dla których jest to narodowy środek lokomocji. Skuterami w wiecznym mieście jeżdżą nawet panie w wieczorowych sukienkach i szpilkach!
Także w wielu innych miastach skuter należy do idealnego miejskiego środka lokomocji. Są one bowiem niezwykle ekonomiczne. Spalają niewielką ilość paliwa, około 2,5 litra na 100 km, a ich cena zaczyna się już od 2 tysięcy złotych.
Niestety, tak jak w przypadku pozostałych pojazdów, skuterom przydarzają się także awarie. Jednak do tej pory ich kierowcy nie mogli liczyć na taką samą pomoc, jak kierowcy samochodów z wykupionym pakietem assistance.
Do jego zakupu zachęcają ubezpieczyciele. Piotr Ruszowski dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance wyjaśnia, że coraz częściej klienci chcą oprócz samochodu, ubezpieczyć także swój skuter. - Odpowiadając na rynkowe potrzeby, przygotowaliśmy ofertę, dopracowaną tak, aby jak najlepiej odpowiadać na pojawiające się potrzeby. Nie ma powodu, żeby dojeżdżający codziennie do pracy na skuterach mieli gorszą pomoc assistance niż kierowcy samochodów – zaznacza.