Aktualizacja: 09.11.2015 21:08 Publikacja: 09.11.2015 21:08
Rada nadzorcza ATM wyłoniła nowego prezesa teleinformatycznej spółki. W związku z tym, jak poinformowała firma w komunikacie giełdowym, ze stanowiska 30 listopada ustąpi Tadeusz Czichon, główny akcjonariusz. Założyciel ATM przejął stery w firmie po tym, jak po niedoszłym przejęciu firmy przez Innova Capital odwołano z funkcji Macieja Krzyżanowskiego.
Od 1 grudnia 2015 r. prezesem zarządu ATM będzie Dariusz Terlecki, przez wiele lat związany z Crowley Data Poland, gdzie od 2002 r. do przejęcia CDP przez Netię w 2011 r. zasiadał w zarządzie. Ostatnio pracuje dla Automatic Data Processing (ADP), zajmującej się outsourcingiem zasobów ludzkich. Piąty rok z rzędu pełni w tej spółce funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu. W latach 2009-2013 wchodził w skład rady nadzorczej budowlanego AWBUD-u.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Nie żyje Tadeusz Czichon - poinformowało ATM, teleinformatyczna firma, której Tadeusz Czichon był współzałożycielem, wieloletnim szefem, a ostatnio znaczącym akcjonariuszem i przewodniczącym rady nadzorczej.
Zarząd ATM poinformował, że spółka zawarła umowy na łączną sumę 30,92 mln zł.
Kolokacja to priorytet, ale nie pora jeszcze wydzielać z ATM część transmisyjną - przekonuje w rozmowie z rpkom.pl <b>Tadeusz Czichon</b>, założyciel jednego z największych operatorów data center w Polsce. Firma od lat przechodzi zmiany, aby nie konkurować ze swoimi głównymi klientami. Dlatego nie chce wchodzić w usługi wyższego rzędu, a pozostać woli przy poziomie IaaS. Hosting - chętnie odda w ręce partnerowi. Sam Czichon deklaruje, że po nieudanej transakcji z Innovą do sprzedaży akcji przymierzy się za 2-3 lata. Wróciłby do swojej pierwszej spółki zajmującej się czarnymi skrzynkami. To z jej powodu powstał dzisiejszy ATM.
Warszawska giełda w piątek od rana traciła. Spadały też indeksy na innych europejskich parkietach.
Giganci podali już dane za miniony kwartał i pierwsze dziewięć miesięcy roku. Teraz pora na nieco mniejsze firmy. Obraz rynku średnich operatorów telekomunikacyjnych po trzech kwartałach 2013 r. jest mieszany, tak jak i mieszane są trendy w branży. Jak dowodzą wyniki Multimedia Polska najbardziej rentowne są ciągle sieci telewizji kablowej, gdzie marża EBITDA sięga 50 proc. Za to podobnie jak i w tradycyjnych telekomach stacjonarnych także kablówkom trudno przychodzi powiększanie statystyk baz abonentów i sprzedanych RGU. Problemu tego nie widać ciągle u podmiotów, które jak ATM, zajmują się perspektywicznymi dziś wśród telekomów stacjonarnych, biznesami: prowadzeniem data center i transmisją danych.
Po kwartalnych wynikach gigantów z telekomunikacyjnej branży przyszła pora na firmy średniej i mniejszej wielkości. Przejrzeliśmy ich dotychczas opublikowane sprawozdania.
Prognozy dla polskiego rynku telekomunikacyjnego na 2013 rok są słabsze niż szacunki dla branży w skali globalnej
Wart już 1 mld zł i rosnący biznes skusił kolejnego miliardera
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas