Marta Rzeźnicka

Marta Rzeźnicka

Współpracownik rpkom.pl

Znany streamingowy serwis sportowy startuje w Polsce

Do Polski wchodzi brytyjski serwis streamingowy z transmisjami sportowymi. Zacznie od pokazów walk bokserskich.

UOKiK znowu karze Plusa. Czy to samo spotka pozostałe sieci mobilne?

Po ponad czterech latach od zajęcia się tematem przepadających środków na kontach telefonii na kartę, polski urząd antymonopolowy wydał pierwszą decyzję w tej sprawie. Nałożył 20,4 mln zł kary na Plusa.

Huawei sypnął danymi z Polski. Wprowadza nowe usługi

Chiński koncern zaprezentował strategię rozwoju segmentu urządzeń konsumenckich w Polsce. Oparty na czterech filarach plan ma być odpowiedzią na brak współpracy z Google.

Zaskakujący powrót na miejsce lidera rynku smartfonów

Są najnowsze dane o rynku smartfonów. Za sprawą popularności iPhone’a 11 i słabości popytu na telefony Huawei, amerykański Apple w ostatnim kwartale 2019 roku znowu sprzedał najwięcej urządzeń.

UPC zaczyna korzystać z łączy innych operatorów. Na początek Inea

Telewizja kablowa UPC będzie mogła sprzedać usługę dostępu do internetu osobie, która ma w domu sieć Inei zbudowaną ze środków unijnych – przewiduje umowa zawarta przez telewizje kablowe.

Ericsson zapłaci ponad 1 mld dol. kary. To już koniec postępowania w USA o łapówki

Szwedzka grupa Ericsson przyznała się do winy i zapłaci w sumie ponad 1 mld dol. kary za łapówki i niewłaściwe raportowanie w latach 2000-2016 w kilku krajach. W ten sposób kończy się postępowanie prowadzone przeciwko dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego i usług w Stanach Zjednoczonych.

Testujemy Oppo Reno 2: na dobrej drodze do celu

Po prawie 7 miesiącach od debiutu w Polsce, marka Oppo wydaje się być bliżej celu, jakim jest zdobycie istotnej pozycji na rynku Europy. Kręta droga prowadziła myśli menedżerów od strategii cenowej i pozycjonowania produktów, aby stworzyć urządzenie pełne rozsądnych kompromisów. W efekcie nowy model – Oppo Reno 2 – to drugie, ale zdecydowanie lepsze otwarcie marki na Starym Kontynencie.

Xiaomi poszerza sieć dystrybucji w Polsce

Xiaomi, chiński producent smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, na przełomie listopada i grudnia otworzy 30 nowych punktów sprzedaży.

Światowy rynek smartfonów odzyskuje siły. Huawei zaskoczył

O 2 proc. urosła w minionym kwartale globalna sprzedaż smartfonów – szacuje firma Strategy Analytics. To według analityków tej firmy pierwszy raz od dwóch lat, gdy pogrążony w stagnacji sektor, notuje zwyżkę.