W dawnym Hotelu Europejskim od 5 do 7 grudnia odbędą się VI Warszawskie Targi Sztuki. Swoją ofertę zaprezentuje 57 antykwariatów i galerii z kraju. Taka koncentracja bieżącej oferty daje poczucie wyjątkowości, dla klientów może to być rodzaj święta. Organizatorem jest miesięcznik „Art and Business” ([link=http://www.artbiznes.pl]www.artbiznes.pl[/link]). Nazwa imprezy jest myląca, ponieważ znakomita część towaru to [b]antyki[/b].
Krakowska Desa ([link=http://www.desa.art.pl]www.desa.art.pl[/link]) przywiezie nie tylko antyki, ale także katalog sensacyjnej aukcji, która odbędzie się 13 grudnia. Pod młotek trafi m.in. 20 obrazów w stylu art deco, które w 1928 roku namalowano do sali balowej legendarnego pensjonatu Lwigród w Krynicy. Obecny właściciel pozbywa się pierwotnego wystroju. Przez to, historyczne miejsce straci swoją tożsamość. Kolekcję trzeba licytować jako całość. Autorami obrazów są Kazimierz Sichulski, którego sześć obrazów ma cenę wywoławczą 400 tys. zł, i Feliks Michał Wygrzywalski (700 tys.). Niektóre płótna wymagają konserwacji.
Obecność w stolicy krakowskiej Desy to dla kolekcjonerów niepowtarzalna szansa kontaktów z Jerzym Majewskim, wybitnym znawcą polskiej falerystyki patriotycznej, organizatorem aukcji odznaczeń i orderów.
Kupujmy ostrożnie! Dla klienta debiutanta ważne jest już samo oswajanie się z mechanizmami rynku. Podstawowe znaczenie ma nawiązanie kontaktów z antykwariuszami w dziedzinach, jakie nas interesują. Mamy trzy dni na intensywne rozmowy z antykwariuszami, na ocenę, komu warto zaufać. Jerzemu Kaźmierczakowi z firmy Antyki Gniezno ([link=http://www.antyki.gniezno.pl]www.antyki.gniezno.pl[/link]) oprócz renowacji można zlecić poszukiwanie konkretnego mebla w świecie. Na targi firma przywiezie m.in. szafę kątną w stylu biedermeier z ok. 1830 roku w okleinie mahoniowej (20 tys. zł) i np. neobarokową skrzynię z oparciem o bogatej snycerce (10 tys. zł).
[srodtytul]Jadalnia za 370 tysięcy[/srodtytul]