Janusz Miliszkiewicz

Rosną ceny obrazów Józefa Czapskiego. To dobra lokata

Rynkowym wydarzeniem będzie aukcja, jaką 23 kwietnia w Paryżu zorganizuje dom aukcyjny Millon. Licytowane będzie malarstwo polskich artystów z Ecole de Paris, m.in. Zygmunta Menkesa, Meli Muter i Henryka Haydena.

Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć

Białe kruki mają ceny zdecydowanie niższe niż obrazy. Nie zostały jeszcze odkryte przez inwestorów. Licytowany będzie rękopis książki Henryka Sienkiewicza.

Zdrożeją obrazy malarzy kolorystów

Aukcję „Wiek koloryzmu” 12 marca organizuje Desa Unicum. Zgromadzono obrazy artystów niesłusznie zapomnianych, którzy będą teraz promowani, a ceny ich dzieł będą rosły.

Mocno rosną ceny zabytkowych numizmatów

Sukcesem zakończyła się pierwsza w tym roku wielka aukcja numizmatów. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak sprzedał ponad 95 proc. oferty. To dobra prognoza na ten rok.

Sprzedaż wybranych dzieł z muzeum ożywi rynek sztuki

Warto rozpocząć rozważną sprzedaż eksponatów z muzealnych magazynów. To ożywi rynek sztuki, na którym od lat brakuje towaru. Każdy przełom polityczny rodzi nadzieję na reformę muzealnictwa i handlu sztuką.

Młoda sztuka osiąga rekordowe ceny

W doskonałej kondycji jest rynek aukcyjny młodych artystów. Czy za 10-20 lat ich dzieła odsprzedamy z zyskiem?

Spadły obroty, brak dobrego towaru. Bilans roku na aukcjach sztuki

Czas na podsumowania. Na krajowych aukcjach sztuki obroty w tym roku spadły o ok. 20 procent w stosunku do ubiegłego roku. Z niepublikowanych szacunków portalu Artinfo.pl wynika, że w tym roku do 13 grudnia obroty wyniosły 434 mln zł. Natomiast w ubiegłym roku odnotowano obroty 570,8 mln zł.

Wielka aukcja zabytkowych książek. Mogą tylko podrożeć

Warszawski antykwariat Lamus 2-3 grudnia zorganizuje wielką aukcję zabytkowych książek, rękopisów, map i pamiątek patriotycznych. Wystawiono 850 białych kruków.

Przed nami wielkie aukcje numizmatów i designu

Na rynku numizmatów panuje hossa, trwają zakupy na inwestycję i do kolekcji. Rynek sztuki przyspiesza przed grudniową gorączką, kiedy obroty na aukcjach są najwyższe. Odbędą się wielkie aukcje designu.

Tanio kupowali zaginione dzieła i odsprzedawali je za miliony

Wolny rynek odkrywa zaginione dzieła sztuki i nadaje im wysoką wartość. Niektórzy kolekcjonerzy zajmują się tropieniem zaginionych dzieł, znanych jedynie z opisu i dobrze na tym zarabiają.