Fundusz ten prowadzi nieco bardziej ryzykowną politykę inwestycyjną i dlatego pod względem wyników wypada lepiej od Pioneera Gotówkowego zarówno w długim, średnim, jak i krótkim okresie. Decydujące znaczenie ma większy udział w portfelu papierów nieskarbowych, które poprawiają wyniki funduszu.
Pioneer Pieniężny powstał we wrześniu 2001 r. Ma teraz blisko 1,5 mld zł aktywów i należy do największych funduszy pieniężnych w Polsce. Jego wyniki na ogół nieznacznie odbiegają od średnich w grupie. Ostatnie lata są nieco lepsze, co należy łączyć z wyższym udziałem papierów nieskarbowych. Gdyby doszło do odczuwalnego spadku zaangażowania w takie papiery, wyniki mogłyby się trochę pogorszyć.
Warto zatem zwrócić uwagę na fakt, że sporo papierów, które ostatnio znajdowały się w portfelu funduszu, pod koniec 2011 r. zostało wykupionych. Niewykluczone zatem, że w tym roku wynik może się okazać relatywnie nieco słabszy. Zwłaszcza że według zarządzających obecnie nie ma zbyt wielu emisji korporacyjnych, które spełniałyby ich wymagania.
Pioneer Pieniężny jest rynkowym średniakiem, którego wyniki w długim terminie powinny się znajdować blisko przeciętnych w grupie. Bardzo neutralne podejście do inwestycji powoduje jednak, że szanse na uzyskiwanie ponadprzeciętnych stóp zwrotu są niewielkie.