Liberty Global
, właściciel
UPC Polska
, uczynił oczekiwany od października ub.r. uch i
ogłosił ofertę zakupu wszystkich akcji holenderskiej sieci kablowej Ziggo
Aktualizacja: 27.01.2014 10:05 Publikacja: 27.01.2014 10:05
Liberty Global
, właściciel
UPC Polska
, uczynił oczekiwany od października ub.r. uch i
ogłosił ofertę zakupu wszystkich akcji holenderskiej sieci kablowej Ziggo
, pozostających w ręku innych podmiotów (kupujący ma już 28,5 proc. walorów Ziggo). Amerykanie zamierzają wycofać kablówkę z amsterdamskiej giełdy.
Na podstawie warunków transakcji wycenę przedsiębiorstwa przejmowanej firmy ustalono na nieco ponad 10 mld euro. Oznacza to, że Liberty płaci za Ziggo 11,3-krotność ubiegłorocznej EBITDA tej firmy lub 18,4-krotność EBITDA z ub.r. pomniejszonej o kapitałowe wydatki inwestycyjne (CAPEX).
Akcje Ziggo wyceniono przy tym na 6,9 mld euro, a 3,1 mld euro to dług, który również staje się kosztem przejmującego.
Liberty zapłaci za holenderskiego operatora gotówką i własnymi akcjami. Jak policzono, cena, jaką uiści w ten sposób amerykańska grupa Johna Malone'a będzie o 38 proc. wyższa niż kurs akcji przed transakcją private equity sprzed około roku i o około 22 proc. wyższa niż notowania Ziggo przed tym, jak kablówka otrzymała wstępną ofertę od Liberty w ub.r.
Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie bieżącego roku.
W jej efekcie powstanie operator docierający z usługami do 7 mln gospodarstw domowych (90 proc. wszystkich) w Holandii i bodaj największy tamtejszy dostawca Triple Play z 10 mln RGU i 4 mln abonentów.
Roczne przychody organizmu utworzonego z połączenia UPC Netherlands z przejmowaną firmą wyniosą około 2,5 mld euro. Będzie on działał najprawdopodobniej pod marką Ziggo.
Liberty nastawia się również na budowanie pozycji challengera na rynku usług mobilnych i w segmencie B2B - wynika z dzisiejszej informacji.
Podano w niej również, że Rene Obermann, b. prezes Deutsche Telekom, a dziś szef Ziggo, będzie wspierał transakcję do jej zamknięcia, ale nie zamierza być częścią nowego organizmu.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Liberty Global
, właściciel
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną właściciela sieci Play w sprawie decyzji wydanej przez Prezesa UOKiK wobec operatora telewizji kablowej UPC Polska.
Prezes UOKiK postawił zarzuty UPC Polska w związku z programem "Więcej korzyści dla Ciebie".
Powstający z połączenia sieci komórkowej Play i kablówki UPC operator ma większe przychody, ale jego zyski nie rosną. Mniej wydaje na inwestycje i prawie nie kładzie własnych łączy stacjonarnego internetu. Czy to się zmieni?
Wierzymy, że dziś walka o konsumenta powinna odbywać się pod hasłem wolności wyboru w dużo większym stopniu niż pod innym – mówi Jean Marc Harion, prezes P4 (Play) i UPC Polska.
W miejsce rosyjskiego kanału RT telewizja kablowa UPC włączyła w czwartek wieczorem TVP World. Także inne platform usuwają rosyjskie kanały telewizyjne.
Play nadal nie złożył w Komisji Europejskiej wniosku o zgodę na przejęcie kablowej telewizji. Bruksela potrzebuje więcej informacji – wynika z informacji „Rz".
Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko operatorowi telewizji kablowej UPC Polska. Bada, czy firma zastrzega opłaty przewyższające wartość umowy, gdy konsument zrezygnuje z usług przed końcem umowy o dostęp do internetu czy telewizji kablowej.
P4, operator sieci komórkowej Play kupuje telewizję kablową UPC. Zapłaci 7 mld zł. Jest umowa i obietnica stworzenia szerokopasmowego czempiona oraz transformacji polskiego rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas