Aktualizacja: 02.05.2016 08:00 Publikacja: 02.05.2016 08:00
Nie wiadomo na razie na 100 proc. czy Emitel na pewno pozostanie operatorem technicznym MUX-8, bo w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej trwa postępowanie odwoławcze w tej sprawie. Zainicjował je Polski Operator Telewizyjny,który przegrał konkurs na operatora MUX-8. – Mam nadzieję, że, jak słyszałem, ten proces zakończy się w 2-3 miesiące – mówił Przemysław Kurczewski, prezes Emitela, na ubiegłotygodniowej Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej.
Emitel, w przeciwieństwie do nadawców, ma zapisany w otrzymanej koncesji obowiązkowy termin uruchomienia swojej usługi (upływa w grudniu tego roku), więc już teraz inwestuje miliony złotych w konieczną do nadawania kanałów z nowego pakietu infrastrukturę. Proces odwoławczy wyjątkowo nie jest mu więc w przypadku tego multipleksu na rękę. Część widzów już dziś odbiera sygnał nowego multipleksu – na razie widać na ekranie wtedy tylko sygnał kontrolny (w lipcu multipleks ma obejmować zasięgiem już 60 proc. kraju, na przełomie tego i przyszłego roku ma mieć zasięg na poziomie 95 proc.).
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Po ponad 10 latach sporu największy w Polsce operator sygnału radiowo-telewizyjnego Emitel i fundusz Magna Polonia zawarły pozasądową ugodę.
Polski operator nadajników naziemnej telewizji cyfrowej i radia może zmienić właściciela. Fundusz Cordiant Digital Infrastructure dostał zgodę resortu Mariusza Kamińskiego na przejęcie infrastrukturalnej firmy.
Ministerstwo Aktywów Państwowych dało zielone światło na przejęcie największej sieci nadajników radia i telewizji w Polsce. Nabywca czeka jeszcze na zgodę MSWiA.
Fundusz Cordiant Digital za prawie 2 mld zł chce przejąć firmę Emitel, największą sieć nadajników sygnału radia i telewizji. Potrzebuje zgody rządu.
Fundusze inwestycyjne porozumiały się. Alinda Capital, od 2013 r. właściciel największego w Polsce operatora sygnału radiowo-telewizyjnego podpisała umowę sprzedaży Emitela na rzecz Cordiant Digital.
Mimo odparcia podejrzeń o udział w „puczu" przez zakłócanie sygnału TVP spółka EmiTel nie chce wojować z telewizją publiczną, a pośrednio – z państwem.
Pasywna część infrastruktury operatorów komórkowych kusi specjalistyczne firmy: od gigantów, takich jak American Tower, poprzez wspieranego przez Alinda Capital Partners Emitela, po Electronic Control Systems z portfela Abrisu. Chcą kupować wieże sieci mobilnych lub partycypować w projektach "buduj i dzierżaw". Dziś najbliżej pierwszych większych kontraktów tego typu jest najprawdopodobniej ECS.
Spółki, które przegrały konkurs na operatora nowych cyfrowych stacji naziemnych, chcą unieważnienia go.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas