Senat USA ostatecznie zatwierdził pomoc stosunkiem głosów 86-11, w którym wszyscy Demokraci i większość Republikanów była za. Ustawa zostanie przekazana do podpisu prezydentowi Joe Bidenowi, prawie trzy tygodnie po tym, jak poprosił Kongres o mniejszą, 33-miliardową wersję ustawy.

Biden podziękował Kongresowi za wspólną pracę - co w dzisiejszych czasach jest rzadkością - w celu wysłania "jasnego, dwupartyjnego przesłania do świata, że naród Stanów Zjednoczonych stoi razem z dzielnym narodem Ukrainy, który broni swojej demokracji i wolności".

Czytaj więcej

Joe Biden: NATO jest dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

- Środki, o które wnioskowałem, pozwolą nam wysłać na Ukrainę jeszcze więcej broni i amunicji, uzupełnić nasze własne zapasy oraz wesprzeć wojska amerykańskie stacjonujące na terytorium NATO - kontynuował Biden. - Wraz z udziałem naszych sojuszników i partnerów, zapewnimy bezpieczeństwo, pomoc gospodarczą, żywnościową i humanitarną dla Ukrainy, całego regionu i świata, a także wzmocnimy Ukrainę - zarówno na polu walki, jak i przy stole negocjacyjnym - dodał prezydent USA.