Zmiany, które kształtują naszą przyszłość

Jak wynika z danych rządowych, w 2021 roku niemal 16 milionów (57 proc.) mieszkańców Polski w wieku 16–74 lata nie posiadało choćby podstawowych kompetencji cyfrowych, a co piąty mieszkaniec Polski w wieku 16–74 lat posiadał ponadpodstawowe umiejętności cyfrowe. W innych państwach ten wskaźnik był wyższy – średnio miał je co czwarty Europejczyk.

Publikacja: 28.08.2023 09:00

Zmiany, które kształtują naszą przyszłość

Foto: Adobe stock

Dlatego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powstał Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych, którego celem jest stały wzrost poziomu kompetencji cyfrowych przez zapewnienie każdemu w Polsce możliwości ich rozwoju stosownie do potrzeb. Przewiduje on rozwój powszechnych kompetencji cyfrowych wśród obywateli, począwszy od etapu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej do wieku senioralnego.

Jak wynika z raportu „Włączająca edukacja cyfrowa” przygotowanego przez Europejską Agencję ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, rosnąca popularność rozwiązań cyfrowych w codziennym życiu rodzi potrzebę zmian systemowych opartych na transformacji cyfrowej. Według agencji podstawową wizją systemów edukacji włączającej jest zapewnienie każdemu uczniowi możliwości wysokiej jakości kształcenia w jego lokalnej społeczności wraz ze znajomymi i rówieśnikami. Wymaga to również zmiany systemowej na wszystkich poziomach systemu edukacji.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Dodatki
W Nokii słuchamy głosu pracowników i doceniamy ich zaangażowanie
Dodatki
Kupujesz – pomagasz. Akcje charytatywne na Allegro
Dodatki
Żabka – razem możemy więcej
Dodatki
Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor skuteczny i prosty sposób na dłużników samorządowych
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Dodatki
Xtreme Fitness Gyms – dynamiczny rozwój franczyzy w branży fitness
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne