Powiat tatrzański znajdzie się w czerwonej strefie, która obejmie także górskie szlaki. Wśród obostrzeń, które się z tym wiążą jest między innymi obowiązek zakrywania nos i ust w miejscach publicznych. „Szlaki są takim miejscem" - zaznaczają władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Ze względu na to, że nie ma regulacji rządowych, z których wynika, że parki narodowe, które są objęte czerwonymi strefami, powinny być zamknięte, TPN nie planuje na razie zamknięcia tatrzańskich szlaków.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o potwierdzeniu kolejnych 2292 przypadkach koronawirusa oraz o śmierci 27 osób. Nowe przypadki zakażenia potwierdzono u mieszkańców następujących województw: małopolskiego (282), mazowieckiego (246), pomorskiego (228), podkarpackiego (218), kujawsko-pomorskiego (218), wielkopolskiego (196), śląskiego (179), łódzkiego (140), zachodniopomorskiego (114), dolnośląskiego (101), lubelskiego (97), podlaskiego (86), warmińsko-mazurskiego (72), opolskiego (56), świętokrzyskiego (33), lubuskiego (26).
Wczoraj ministerstwo zdrowia opublikowało nową, liczącą pięćdziesiąt jeden pozycji listę powiatów, na terenie których z uwagi na wzrost liczby zakażeń koronawirusem obowiązują dodatkowe rygory. Od soboty w strefie czerwonej będzie miasto na prawach powiatu Sopot (województwo pomorskie) oraz 16 powiatów: aleksandrowski i żniński (województwo kujawsko-pomorskie), białostocki (podlaskie), działdowski (warmińsko-mazurskie), gostyński, krotoszyński i międzychodzki (wielkopolskie), głubczycki (opolskie), kartuski (pomorskie), kłobucki (śląskie), limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański (małopolskie), łęczyński (lubelskie) oraz otwocki (mazowieckie).