Reklama

Gospodarka pozostaje nadal w dołku. Najnowsze dane rozczarowały

Dane dotyczące kondycji polskiej gospodarki w kwietniu są niejednoznaczne. Można liczyć na stopniowe, aczkolwiek bardzo powolne, zwiększanie wydatków gospodarstw domowych.

Publikacja: 24.05.2023 10:12

Gospodarka pozostaje nadal w dołku. Najnowsze dane rozczarowały

Foto: Bloomberg

Kwietniowe dane dotyczące koniunktury w najważniejszych sektorach gospodarki malują niejednoznaczny obraz. Produkcja sprzedana przemysłu zmalała o 6,4 proc. rok do roku, najbardziej od maja 2020 r. i zdecydowanie bardziej, niż oczekiwali ekonomiści. Produkcja budowlana wzrosła o 1,2 proc. rok do roku po marcowej zniżce, ale poniżej szacunków większości analityków. A spadek sprzedaży detalicznej (o 7,3 proc. rok do roku), choć bardzo silny, wbrew oczekiwaniom nie pogłębił się wobec marca.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Dane gospodarcze
Inflacja bazowa najniższa od 5,5 roku, również alternatywne miary inflacji w dół
Dane gospodarcze
GUS zrewidował inflację za sierpień w górę. Wciąż to jednak najmniej od dawna
Dane gospodarcze
Rosyjska stopa procentowa w dół. Ale wciąż jest bardzo wysoko
Dane gospodarcze
Czy Stany Zjednoczone zbliżyły się do recesji, czy to tylko spowolnienie?
Dane gospodarcze
Inflacja w USA negatywnie zaskoczyła
Reklama
Reklama