W stosunku do lutego ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji mebli – o 18 proc. wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,2 proc., maszyn i urządzeń – o 12,0 proc. czy  urządzeń elektrycznych - o 8,5 proc. Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lutym ub. roku wystąpił w 5 działach, m.in. w energetyce – o 5,9 proc.,  przetwórstwie ropy naftowej – o 2,7 proc. oraz w wydobywaniu węgla – o 1,0 proc. .

Po uwzględnieniu czynników sezonowych produkcja w lutym wzrosła o 5,6 proc. rok do roku wobec wzrostu o 6,3 proc. w styczniu. Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w lutym o 14,4 proc. wobec spadku o 3,9 proc. w styczniu.

- Tempo wzrostu produkcji przemysłowej w lutym okazało się niższe od średnich oczekiwań rynkowych, ale wyższe od zanotowanego w styczniu (4,1 proc.) – podkreśla jednak Monika Kurek, główna ekonomistka Banku Pocztowego. Jej zdaniem, mimo wszystko luty był kolejnym miesiącem poprawy sytuacji zarówno w przemyśle, jak i budownictwie.

- Również w marcu wyniki w tych dwóch sektorach powinny być przyzwoite, co summa summarum skutkować powinno dalszym przyspieszeniem tempa wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale br. Spodziewam się wzrostu PKB w tym okresie o co najmniej 3,0 proc. rok do roku – komentuje.