Reklama
Rozwiń

Prof. Pyrć: Nie powinniśmy przyjmować strategii „poczekamy, zobaczymy, może będzie dobrze”

- Tak naprawdę my nie wiemy, co się dzieje w Polsce - czy my jesteśmy już blisko szczytu, czy w fazie wzrostowej - powiedział prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, komentując wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Publikacja: 13.07.2022 23:36

Prof. Pyrć: Nie powinniśmy przyjmować strategii „poczekamy, zobaczymy, może będzie dobrze”

Foto: PAP/Łukasz Gągulski

qm

Na świecie rośnie liczba zachorowań na Covid-19. Niektóre kraje już zastanawiają się nad powrotem do obostrzeń. Wzrost zachorowań widać także w Polsce. Z danych resortu zdrowia, że poniedziałek 11 lipca badania potwierdziły 2035 zakażeń koronawirusem. To najwięcej od ponad trzech miesięcy (dzień później było ich 1647). Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 6 osób.

- Widzimy nową falę COVID-19 wśród wielu członków Unii Europejskiej - mówił kilka dni temu Marco Cavaleri, dyrektor ds. szczepionek Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA). - Fala jest napędzana przez BA.4 i BA.5, które są wysoce zakaźne - dodał. - W oparciu o obecne prognozy oczekuje się, że BA.4 i BA.5 staną się dominujące we wszystkich krajach europejskich, prawdopodobnie zastępując wszystkie inne warianty do końca lipca - stwierdził Cavaleri.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Choroby
Rak płuca. „Musimy skończyć z chałupnictwem”
Choroby
Cyfrowe pokolenie cierpi inaczej
Choroby
Niepalący młodzi ludzie też chorują na raka płuca
Choroby
Pojawił się nowy wariant koronawirusa, także w Europie. Co o nim wiadomo?
Choroby
Potrzebujemy sieci ośrodków leczenia SM