Aktualizacja: 06.08.2020 16:32 Publikacja: 06.08.2020 16:11
Foto: Adobe Stock
Rozbiórki budynków, szczególnie te, które wiążą się z użyciem materiałów wybuchowych, są chętnie oglądane i transmitowane. Jednak wyburzanie budynków, które często jest elementem rewitalizacji jakichś obszarów, wcale nie musi być dobre. Architekci z Wielkiej Brytanii twierdzą, że w trosce o klimat powinno się raczej zachęcać do przebudowy, remontów czy rewitalizacji istniejących budynków zamiast ich wyburzania.
Wyburzanie budynków w celu postawienia w ich miejscu nowych może być bowiem bardzo szkodliwe dla środowiska. Budowy potrzebują bowiem olbrzymich ilości stali, cementu czy cegieł, przy których produkcji (zwłaszcza stali i cementu) emitowane są olbrzymie ilości gazów cieplarnianych. Dotychczas sądzono, że lepiej jest wyburzać i stawiać nowe, energooszczędne budynki, jednak nowe szacunki Royal Institute of Chartered Surveyors sugerują, że budynek biurowy „emituje" 35 proc. dwutlenku węgla w czasie swojego istnienia jeszcze przed oddaniem do użytku. W przypadku budynków mieszkalnych emisje związane z budową to 51 proc. emisji w czasie cyklu życia budynku.
GTC rozważa sprzedaż części kupionych w Niemczech mieszkań z przebitką lub inwestycje w podniesienie wartości.
Niecałe dwa lata po zakupie polskiej części Nexity deweloper przejmuje aktywa kolejnego francuskiego dewelopera....
Organizacje reprezentujące firmy branży budowlanej domagają się od ministra infrastruktury zwiększenia limitu wa...
Wraz z wiosną powinien nastąpić sezonowy wzrost popytu. Spółki, porównując go z ubiegłorocznym, raczej nie widzą...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Na te zmiany branża budowlana czekała od lat. Publiczni zamawiający będą mogli odrzucać oferty firm spoza UE. Na...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas