O 50 proc. zwiększone zostało dofinansowanie do nowych terminali zakładanych przez agentów rozliczeniowych w ponad połowie powiatów w Polsce o relatywnie najmniejszej gęstości zaludnienia.
Jednocześnie uznano, że w czterech dużych miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, w których liczba terminali POS akceptujących karty jest już relatywnie wysoka, rozwój akceptacji kart w placówkach handlowo-usługowych następuje już w sposób naturalny i nie ma potrzeby wspierania tego procesu dodatkowym subsydium – poinformowała Visa w komunikacie. Od wprowadzenia programu w 2010 r. do końca marca 2013 zostało w nim zarejestrowanych ponad 133 tys. terminali POS zainstalowanych w ponad 115 tys. placówek handlowo-usługowych. Program przewiduje, że do końca 2015 r. zostanie zainstalowanych łącznie ponad 200 tys. terminali.
Z budżetu programu (finansują go banki wydawcy kart Visa w Polsce) agenci rozliczeniowi czyli firmy, które instalują terminale i obsługują płatności kartowe u detalistów otrzymują systematyczne wsparcie finansowe na instalowanie nowoczesnych terminali w placówkach detalicznych, które nigdy nie akceptowały kart. Zgodnie z założeniami programu są to przede wszystkim placówki małe i średnie punkty, zlokalizowane w miejscach, gdzie wcześniej, bez finansowego wsparcia, instalacja terminala akceptującego karty była poniżej lub na pograniczu opłacalności.