EPO znacznie przyspiesza obrót korespondencją sądową oraz usprawnia pracę wymiaru sprawiedliwości w Polsce przez m.in. eliminację uciążliwego, ręcznego wprowadzania danych do systemów informatycznych przez pracowników sądów. Liczba korespondencji wysłana za pomocą systemu EPO przekroczyła 1 mln sztuk.
- Dotychczas dane z papierowego potwierdzenia odbioru były ręcznie wprowadzane do systemów informatycznych. Teraz - dzięki wdrożeniu EPO - informacja o potwierdzeniu odebrania przesyłki przez adresata wędruje w czasie rzeczywistym prosto na biurko zainteresowanego sprawą sędziego – mówi Witold Szczurek, prezes PGP. Jak zaznacza, projekt wprowadzenia EPO to olbrzymia inwestycja i operacja logistyczna.
– Sądy w Polsce często korzystają z różnego oprogramowania, więc musimy zintegrować te systemy informatyczne oraz przeszkolić tysiące pracowników w sprawnej i bezawaryjnej obsłudze rozwiązań EPO – dodaje.
Z EPO korzystają nie tylko sądy. Na początku 2015 roku do grona użytkowników EPO dołączyła firma P4, właściciel marki Play, jednego z liderów polskiego rynku telefonii komórkowej.