Po raz drugi (poprzednio w 2013) w grupie 10 najlepszych lotnisk w Europie znalazł się warszawski port im Chopina, a w pierwszej 50 lotnisk europejskich najprzyjaźniejszych dla pasażerów znalazły się jeszcze — Katowice, Gdańsk oraz rzeszowska Jasionka. Chopinowi wyraźnie pomogło otwarcie nowego terminalu, który całkowicie zmienił warszawską ofertę dla pasażerów. W przyszłym roku zapewne po uruchomionym już nowym, godnym tego miasta terminalu do rankingu wejdzie 5. polski port- krakowskie Balice.
W rankingu „Best Airports for Sleeping" (czyli bezpiecznych, wyciszonych, dobrze oświetlonych, z ofertą dla pasażerów, którzy muszą tam spędzić kilka godzin) pasażerowie najwięcej głosów oddali na Monachium za bogatą ofertę rozrywek z kasynem i mini-golfem włącznie, wygodne fotele na których można się bezpiecznie przespać, darmowe WiFi, płatne spa i świetną ofertę gastronomiczną. Monachium jest także chwalone za proste przesiadki. Natomiast Warszawa, która znalazła się tuż za Wiedniem wskoczyła do czołówki rankingu (wyprzedzając nawet dotychczas chwaloną Kopenhagę) dzięki życzliwej obsłudze (wielu głosujących wskazywało na wyraźną zmianę), dużą liczbę gniazdek, gdzie można doładować baterie telefonów i laptopów i place zabaw dla dzieci. Chwalone są fotele, na których można się przespać, a także czystość w całym porcie oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z Internetu bez żadnych ograniczeń (na niektórych lotniskach bezpłatnych jest często 60 minut) oraz posilenia się w którejś z restauracji i zrobienia zakupów po rozsądnych cenach przez 24 godziny. Szczególnie dużo głosów Chopin dostał za wzorowe oznakowanie.
- Nie jest to lotnisko luksusowe, ale warto tędy latać -czytamy w ocenach.
Pasażerowie podkreślają również inne zalety warszawskiego portu, na które zarząd nie miał już wpływu - bliskość od centrum miasta i sprawną i tanią komunikację miejską. W sytuacji, kiedy ranking był opracowywany na podstawie ocen pasażerów wysłanych między listopadem 2014 a wrześniem 2015, a nowy terminal i galeria handlowa zostały otwarte w końcu maja 2015 , należy oczekiwać, że w przyszłorocznym głosowaniu Chopin przynajmniej utrzyma swoją pozycję.
Pochwały należą się również lotnisku w Amsterdamie, które mimo sowich rozmiarów - 55 mln pasażerów obsłużonych w 2014 roku nadal utrzymuje się w europejskiej czołówce. Wprawdzie Schiphol spadł w tym roku z pozycji lidera na 6. miejsce, ale to głównie dlatego, że pozostałe porty, zwłaszcza Monachium szybko poprawiały swoje usługi. W Amsterdamie niedogodnością pozostają wielkie odległości, które często muszą pokonać przesiadający się pasażerowie. A jeśli ktoś jeszcze chce zrobić zakupy, to nawet przy godzinnym tranzycie stają się one prawdziwym wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem jest monitor odliczający czas do zamknięcia wejścia do samolotu, bo pokazuje jak bardzo powinniśmy się spieszyć.