Aktualizacja: 12.11.2024 08:15 Publikacja: 08.10.2024 19:21
Rekordowa rosyjska łapówka
Foto: Bloomberg
Sąd w Moskwie skazał Marata Tambiewa, byłego naczelnika wydziału śledczego w twerskim oddziale Komitetu Śledczego Rosji na 16 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i grzywnę w wysokości 0,5 mld rubli (20,3 mln zł). Był on oskarżony o otrzymania rekordowej łapówki w wysokości ponad 2718 bitcoinów (7,3 mld rubli) i 1,5 mln dolarów. Jak donosi z sali sądowej korespondent gazety „Kommersant”, łapówkarz stracił też rangę majora (rosyjscy śledczy mają stopnie wojskowe). Marat Tambiew będzie odbywał karę w kolonii o zaostrzonym rygorze. Dostał też zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych przez 12 lat po zwolnieniu.
Jest wtorek, 12 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia przegląd najważniejszych wydarzeń gospodarczych.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Od przyszłego roku samochody mogą podrożeć o kilka, kilkanaście tysięcy złotych z powodu wzrostu kosztów produkcji przez nowe regulacje emisji spalin. Natomiast potanieć mogą auta elektryczne
W dyskusjach wokół kształtu systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), zarówno na poziomie dyrektyw unijnych, jak i na każdym lokalnym rynku, należy pamiętać o kilku zasadach i kluczowych elementach.
Patrząc na rynek eventowy, myślimy, że gospodarka rozwija się w dobrym kierunku. Praktycznie na każdym organizowanym wydarzeniu od czasów covidowych notujemy rekordowe parametry – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Po awarii systemu energetycznego SEN w październiku przyszła pora na huragany. Oskar i Rafael niszczyły sieć, do 8 listopada przywrócono w Hawanie dostawy elektryczności zaledwie w 20 procentach. Rosja obiecała Kubie dostawę 80 tys. ton oleju napędowego w związku z kryzysem energetycznym.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Korea Północna ratyfikowała umowę o partnerstwie strategicznym z Rosją.
Korea Północna ratyfikowała przełomowy pakt obronny z Rosją. W ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa Pjongjang miał wysłać tysiące żołnierzy, aby wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą.
Bitcoin utrzymuje wysoką formę i zbliża się do poziomu 90 tys. dolarów. W ostatnim podejściu zabrakło mu zaledwie 401 dolarów. Traderzy obstawiają boom podczas rządów Donalda Trumpa.
Bardzo dobrze, że prezydent Andrzej Duda ma dobre relacje z Donaldem Trumpem - mówił w rozmowie z RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Mają po kilka paszportów, starannie przygotowaną „legendę” i firmę w Łodzi. Ujawniamy, jak nad Wisłę trafiają funkcjonariusze wywiadu białoruskiego dyktatora.
Sprawa jest delikatna. Ze społeczności Białorusinów czy Rosjan trzeba wyłowić tych złych, a nie podsycać przekonanie, że wszyscy są źli.
– Komunikujemy sprawy jasno: jeśli nas zaatakujecie, będziemy walczyć o każdy centymetr naszego terytorium – mówi generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Południowokoreański prezydent Yoon Suk Yeol w weekend po raz pierwszy od 2016 roku pojawił się na polu golfowym - informują południowokoreańskie media.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas